T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Yatılı Hafızlık Kur an Kursu Açıldı

 

Fatih Sultan Mehmet Yatılı Hafızlık Erkek Kur'an Kursu Açılışına; İlçe Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin,İlçe Müftüsü,  İlçe Emniyet Müdürü, Jandarma komutanı,İlçe Gençlik ve Spor Müdürü, daire amirleri,belediye personelleri ve çok sayıda vatandaş  katıldı.


Program;  İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Hasan ÇELİKSÜMER tarafından okunan  Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti.


Müftüden emeği geçenlere teşekkür


İlçe Müftüsü Metin ARCAKLIOĞLU; “Hafızayı ve kalbi, canlı bir Kur'an'a dönüştürmek çok farklı bir duygudur. Allah hafızlarımızın sayısını artırsın. Milletimiz Kuran'ı hafızı olmaya, Kur'an'ı hafızasında tutmaya ve canlı Kur'an'a dönüştürmeye tarih boyunca büyük önem vermiştir. Biz bu Kur'an Hafızlık Kursumuz için yardım eden özellikle Belediye Başkanımız Sayın Gazi ŞAHİN'e, yapımında maddi manevi katkıda bulunan hayırsever vatandaşlarımıza, bedenen burada  çalışan arkadaşlarımıza çok  teşekkür ediyoruz. Yemekhanesi ve mutfağı olmayan bu binaya büyük emek saffettiler, Allah hepinizden razı olsun. Kursumuzun açılışının hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum. Kutlu Doğum Haftamızı tebrik ediyorum."dedi.


Başkandan anlamlı konuşma


Belediye Başkanı Gazi Şahin, Açılan hafızlık kursunda yetişen öğrencilerin kur- an ahlakıyla etraflarına ışık saçarak aydınlatacaklarını ifade etti. Şahin; ‘’ Kutlu doğum haftasını kutladığımız bu günlerde çok sayıda hayırsever vatandaşımızın metruk halde bulunan bu binanın yenilenerek açılmasına kiminin maddi, kiminin manevi, kiminin de beden gücü ile bu hayra katkısı, emeği var. Hepsinden Allah razı olsun. Bu emekler zayi olmasın. Burası canlı Kuran-ı Kerimlerin bol bol yetişmesine vesile olsun, bu vesile ile  Kutlu Doğum Haftamızı tebrik ediyorum."dedi.


Programda okunan dualar duygulu anlar yaşattı.


Hafız adayı öğrencilerin davetliler için okuduğu Kur anı Kerim ve ilahilerin ardından kurdele kesilmesiyle kursun açılışı yapıldı. Program çocukların Kur'an-ı Kerim Tilaveti, Tekbir, Salavat, Dua ve Sure takdimleriyle devam etti. Peygamberimize (s.a.v.) kendi yazdığı şiirini okuyan Ahmet ASLAN herkese duygu dolu anlar yaşattı. Kutlu Doğum Pilavı dağıtılarak program sona erdi.

 

 

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr