T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Kutlu Doğum Haftasında Öğrenciler İçin Kermes

 

Elmadağ’da İlçe Müftülüğü tarafından Hasanoğlan “Muhammed Emin Er Yatılı Hafızlık Kız Kuran Kursu” yararına kermes düzenlendi. Kuran kursu kursiyerleri tarafından hazırlanan el emeği göz nuru ürünler, kermeste görücüye çıktı.

İlçe Kaymakamı Resul Kır ve Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in katılımıyla Belediye Kültür Merkezinde yapılan kermesin İlçe müftülüğü tarafından yapılan duanın ardından açılışı yapıldı.

İlçe Müftüsü Metin Arcaklıoğlu; “ Öğrencilerimizin kendi istek ve çalışmaları sonucu güzel bir kermes açtık. Kutlu Doğum Haftası münasebeti ile ilçemizde yaptığımız çeşitli faaliyetlerimizden birisi olan Kermesimize destekte bulunan esnaflarımıza,hayırsever vatandaşlarımıza,bütün kuran kursu öğreticilerimize, öğrencilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. İlçe Müftüsü Arcaklıoğlu; kutlu doğum haftası boyunca ilçede yapılan faaliyetlerin devam edeceğini ve bu faaliyetlere tüm halkın davetli olduğunu da belirtti.

Başkan Şahin; öğrencilerin faydasına olan her türlü organizasyonda bulunmaktan onur duyduğunu belirtti. El emeği ile hazırlanan , ev işi gıdaların satışa sunulduğu stantları tek tek gezerek kermese katkı sağladı. Öğrencilerle sohbet eden Başkan Şahin bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Biz de eğitim yararına yapılan, geliri öğrencilerimize giden bu etkinliklere destek veriyoruz. Kutlu doğum haftası münasebetiyle, güzel bir dayanışma ile yapılmış bu organizasyonda emeği geçenleri kutluyorum" diye konuştu.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr