T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ'da Kutlu Doğum coşkusu

 

Elmadağ Müftülüğü ile ortaklaşa düzenlenen Kutlu Doğum Haftası Programı, Elmadağ Belediyesi Kültür Merkezinde konferans salonun da gerçekleşti.

Peygamber Efendimizin dünyaya gelişinin 1444.’üncü yılı münasebetiyle “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” konusu üzerine düzenlenen program,İstiklal marşı ve saygı duruşu ile başladı,sinevizyon gösterisi,Kayseri Devran İlahi Grubu tarafından ilahi dinletisi,D.İ.B.Hac ve Umre Eğit.Hizm.Daire Başkanı Fatih Kurt tarafından “asr-ı saadette birlikte yaşama ahlakına dair örnekler konulu konferans verildi,Grup Devran ilahi grubu ve semazenler duygu dolu anlar yaşattı.Kompozisyon yarışmasında birinci olanlara hediyeleri verildi. Dua kitabı ve gül dağıtımı yapıldı.

Birbirimize sahip çıkalım ve iyiliği yeryüzüne yayalım

İlçe Müftüsü Metin Arcaklıoğlu; “Gelin hep birlikte ve gücümüz yettiğince kötülükleri bertaraf edebilmek, her türlü ayrımcılığın önüne geçebilmek ve beraberce huzur içinde yaşayabilmek için saygı,hoşgörü,merhamet ve adalet başta olmak üzere tüm ahlaki erdemleri hayatımıza hakim kılalım.Gündemi barış ve sevgi olan selim akıl ve kalp sahiplerinden olmaya çabalayalım.Gelin hem dünyamıza hem birbirimize sahip çıkalım ve iyiliği yeryüzüne yayalım.”dedi.

Kutlu doğum haftamız ve üç aylarımız mübarek olsun.

Belediye Başkanı Gazi Şahin; Allah’a hamd, Resulüne salât ve selam olsun” diyerek başladığı konuşmasına “ Bu kutlu doğum haftasında okuduğumuz kitaplar, dinlediğimiz konferanslar, sohbetler güzelliklere vesile olur,Peygamber efendimizi daha iyi tanımaya anlamaya vesile olur inşallah.Kutlu doğumumuz ve üç aylarımız mübarek olsun,hayırlı olsun.”dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr