T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
İşçinin Hakkı Davullu Zurnalı İmzalandı

 

Elmadağ Belediyesi binasında Disk’e bağlı Genel İş Sendikası ve Elmadağ Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.


Disk’e bağlı Genel İş Sendikası ile Elmadağ Belediyesi arasında yapılan görüşmelerin ardından, 130 işçi ile iki yıllık sözleşme imzaladı. Elmadağ Belediyesinde yapılan imza töreninde işçilerin heyecanları görülmeye değerdi.
 
Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Genel İş Sendikası Ankara Şubesi Başkanı Muharrem Aslan, iyi bir sözleşme yapıldığını söyleyerek sözlerini sürdürdü. “Biz bu toplu sözleşmede, gerek Yeşildere, gerek Hasanoğlan ve gerek Elmadağ işçilerinin, birleşik Elmadağ Belediyesi işçileri olarak yaptığımız toplu iş sözleşmesinde, Belediye yönetimimiz ve başta Belediye Başkanı Gazi Şahin olmak üzere, merkezi hükümetin belirlemiş olduğu fiyat politikasının üzerine çıkarak size uygun bir zammın yapıldığını, bunun hayırlara vesile olmasını diliyorum.” Dedi.

Gazi Şahin, Üç Unsura Dikkat Çekti. “İş Barışı, İç Barış, Toplum Barışı”
 
Daha sonra konuşma yapan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, “Kısmet varmış Elmadağımızda Belediye Başkanlığı görevine geldik. Kısmette varmış sizlerle beraber çalışacağız. Çalıştığımız sürece hiçbir arkadaşımızın onuru, şerefi, izzeti ile oynanmaz. Oynanılmasına da müsaade etmem. Ama devletin onuru ile de oynatmam. Yani kurumun, kurumsallığın ve kutsal bildiğimiz emeğimizle de kimseyi oynatmam. Bu denge çerçevesinde işlerimize iyi bakacağız. Elmadağ, Hasanoğlan ve Yeşildere bizden hizmet bekliyor.” Dedi Şahin üç şeye dikkat etmelerini bu üç şeyin iş barışı, iç barış ve toplum barışı olduğunu belirterek ikramiye sorunu da maaş sorunununda olmayacağını dile getirdi.
 
Şahin  “Değerli arkadaşlar iş sözleşme bitmiştir. Bu sözleşmenin hepinizin çoluğuna çocuğuna aldığı kazancına hayır getirmesini diliyorum. Gönül çok çok vermeyi arzu eder. İlk altı ay için %4, ikinci altı ay için %5, ikinci yılın ilk altı ayında %5 ve ikinci altı ayında %5, maaş taban ücretinde de 1 Lira artırılmıştır. Haklarınızla alakalı sizi savunmayı sizi gereği gibi temsil etmeyi de inşallah bize bırakın. Hiçbir arkadaşım geçmişten kalacağı için düşünmesin. Biz oturduk, belediye meclisince, bu güne kadarki çalışmalarda emek vermiş arkadaşlarımızın, işten çıkarılmış olsalar da, bu gün çalışıyor ama geçmişten alacağı olsada hepsini bir tamam hakkıyla hukukuyla ödeyip, insanların alacaklarını vermeyi taahhüt ettik. Yapılan sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.
 
Konuşmasının ardından Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin , Genel İş Sendikası Ankara Şubesi Başkanı Muharrem Aslan’la sözleşmeye imza attı. Sözleşmenin imza altına alınmasıyla birlikte işçilerin sevinci davullu zurnalı halaya yansıdı.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr