T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Muhtarlarla istişare toplantısı düzenlendi

 

Elmadağ Belediye Başkanlığı tarafından Kültür Merkezi toplantı salonunda Muhtarlarla birlikte Belediye faaliyetleri ve Kırsal kalkınma konularını içeren kapsamlı bir istişare toplantısı düzenlendi.


Muhtarların sorumlu oldukları mahalleleri kapsayan, taleplerini dile getirdiği toplantıya; Elmadağ Belediye Başkanı Gazi şahin, Başkan Yardımcıları , Belediye Meclis Üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığından Mehmet Öztimur ve teknik ekibi, Aski Elmadağ Bölge Müdürü,A.B.B. Fen İşleri Daire Başkanlığından Asfalt ve yol şefi,Muhtarlar, Bedaş Elmadağ yetkilisi,Tarım İlçe Müdürü ve Belediyedeki ilgili Müdürler katıldı.


Yapılan hizmetler ve yapılacak olan yatırımlar masaya yatırıldı.


İlçe genelindeki mahallelerde yapılan faaliyetler ve önümüzde ki günlerde başlayacak olan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Şahin; her mahallenin kendine has, kendine özgü sorunları vardır diyerek muhtarların taleplerini tek tek dinledi. İlçenin her mahallesini ele alınarak en ince ayrıntısına kadar muhtarlarla değerlendirdi. 2015 yılı için tespit ettikleri ve öncelikli yapılması gereken hizmetleri anlattıktan sonra her bir mahallenin muhtarının ihtiyaç ve isteklerini dinledi ve ilgili birim müdürlerine gerekli talimatları verdi. Başkan Şahin; Mahallelerdeki çalışmalara hız vereceğini belirtti.


Şeffaf, hesap verilebilir ve israf yapılmadan en doğru işi zamanında yapabilmek için bir aradayız.


Başkan Gazi Şahin; “Muhtarlar,  mahallenin yaşam kalitesini geliştirmek, belediye ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilişkilerini yürütmek, mahalleleriyle ilgili konularda görüş bildirmek ve diğer kurumlar ile işbirliği yapmaları yanında aynı zamanda bulundukları bölgenin en önemli kanaat önderleridir. Şeffaf, hesap verilebilir ve israf yapılmadan en doğru işi zamanında ve daha verimli bir şekilde yapabilmek için muhtarlarımızın görüş ve önerilerine değer veriyoruz. Hepimizin ortak amacı ve gayreti daha mükemmel bir Elmadağ’ı birlikte inşa etmektir. ”dedi.


Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığından Mehmet Öztimur; elma fidanı dağıtımının sonbaharda yapılacağını, tohum dağıtımının başladığını,fiğ,yonca,mısır tohumlarının dağıtımının yapılıyor olduğunu belirtti. Küçükbaş damızlık dağıtımı için çalışmaların devam ettiğini,İPART projelerinin yapımına destek verileceğini ifade ettiler. Kırsal kalkınma adına, İlçemiz halkı için yapılabilecek yardımlar hakkında bilgiler verildi ve kendilerine gelen farklı talepler olduğu takdirde değerlendireceklerini ifade ettiler.


Muhtarlar tek tek ziyaret edilecek talep ve önerileri alınacak.


Toplantı sonucunda; tüm mahalle muhtarlarının Belediye,Aski ve A.B.B. ekiplerinden oluşan bir komisyon tarafından tek tek ziyaret edilerek mahalleleri hakkındaki taleplerinin ve önerilerinin alınmasına karar verildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr