T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ELMADAĞ'DA ANNELER GÜNÜ VE HIDRELLEZ COŞKUSU‏

 

Fedakârlık, sevgi, sabır, güzellik = ANNE

Elmadağ Belediyesi tarafından Karacahasan Gümüşlü Yaylasında Anneler günü ve Hıdrellez bahar şenlikleri düzenlendi.

Elmadağ İlçe Kaymakamı Resul Kır ve eşi, Belediye Başkanı Gazi Şahin ve eşi, İlçe Emniyet Müdürü ve eşi, Jandarma Komutanı, Milletvekili adayları,Siyasi parti temsilcileri ve İlçe Başkanları,Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar,İlçe Milli Eğitim Müdürü,Okul Müdürleri, İlçe Daire amirleri, Anneler ve çok sayıda vatandaşın katıldığı program, Belediye bando takımı eşliğinde saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in eşi Ayşe Şahin’in ev sahipliğinde yapılan program İlçe halkı tarafından coşkuyla karşılandı.

Elmadağ Belediyesi tarafından program için otobüs seferleri yapıldı. Türk Halk Müziği Korosu kursiyerleri ve grup hasret tarafından annelere yönelik şiir ve türkü dinletisi katılımcılara duygulu anlar yaşattı. Belediye Kent Tiyatrosu tarafından hazırlanan parodiler çocuklardan yoğun ilgi gördü. Seğmen ekibinin gösterileri beğeni ile alkışlandı. Yerel sanatçılar Yasin Coşar, Samet Sarıtaş ve Harun Sarıtaş’ın verdiği mini konser ile piknik yapan aileler hem oynadı hem de türkülere eşlik ederek eğlendi. Ata sporu olan karakucak güreş yarışmaları yapıldı. Çeşitli Güreş kulüplerinden katılan güreşçiler kıyasıya yarıştılar. Yarışma sonunda sporculara Protokoldeki misafirler tarafından madalya takdim edildi. Yoğun geçen programın ardından Ankaralı İbocan konseri ile katılımcılar coşku dolu bir gün geçirdi. Katılan her anneye Belediye Başkanı ve eşi tarafından hediye takdim edildi. Program havai fişek gösterileri ile sona erdi.


“Annelerimizin bu güzel ve anlamlı günlerini canı yürekten kutlarım”

Başkan Şahin; “ Bizleri yetiştiren, bizlere sevgiyi ve saygıyı öğreten annelerimizi, senede bir gün değil, senenin her gününde baş tacı etmeliyiz” dedi.

Tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlayan Başkan Gazi Şahin, annelere yönelik yaptığı konuşmada: “Büyükler demişler ki ;”Anneler başa taç, gönüllere ilaç imiş, bir evlat ne kadar büyüse de yine anneye muhtaç imiş.” Bu sözden de hareket ederek, Peygamber efendimizin de buyurduğu gibi, cennet annelerin ayakları altındadır. Elbette her birimiz bu sözün derinliklerine kadar inip düşünmemiz gerekir, annelerimize sadece anneler gününde değil 365 gün, yaşadığımız süre içerisin de saygımızı, hürmetimizi eksiksiz bir şekilde yerine getirmemiz gerekir diye düşünüyorum. Bu duygu ve düşüncelerle bütün annelerin,anneler gününü kutluyor,annemin ve annelerimizin ellerinden öpüyor,hepsine saygılarımı ve hürmetlerimi sunuyorum.”dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr