T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
TÜBİTAK FUARINDA ELMADAĞ BİZDE VARIZ DİYOR

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında İlçelerde düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Elmadağ İlçesinde Hasanoğlan Orta okulunda yapılan tören il başlatıldı.


Ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak başlatılan fuar; Hasanoğlan Ortaokulu, Namık Kemal Ortaokulu, Elmadağ Anadolu Lisesi, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Şehit Şener Uzun Mesleki ve Tek. Anadolu Lisesi, Hasanoğlan Öğretmenler Ortaokulu, Şehit Şener Gündem Ortaokulunu kapsayan 7 okulda sergilendi.


7 ayrı okul 210 projesiyle “bizde varız” diyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç; “TÜBİTAK Bilim Fuarları”nın, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin bilime karşı ilgisini arttırmak, öğrencileri incelemeye ve araştırmaya sevk etmek, özgüvenini sağlamak ve gelişimlerine destek olmak amacıyla kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmak olduğu bildirildi.

 

Öğrencilerimize kendilerini ifade etme fırsatı vermeliyiz.


Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; Öğrencilerimizin kendilerini ifade etme fırsatı bulmalarına destek olmak, düşündüklerini eyleme dönüştürmelerini görmek bizleri mutlu ediyor. Öğretmenlerinin ve ailelerinin onların yanında olduğunu görmeleri çocuklarımızın gelişimi açısından büyük önem arz ediyor. Bilimsel projelerin ve bu anlamda açılan fuarların öğrencilerin kendilerine olan güveninin artmasına da yardımcı olduğuna inanıyorum. Fuarın Ülkemiz adına hayırlı sonuçlar getirmesini diliyorum.”dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr