T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Minik eller büyük işler başarır.

 

Elmadağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı ve Cumhuriyet İlk okulu 3 C sınıfı öğretmenliği yapan Aliye Ayhan önderliğinde veliler ile öğrenciler tarafından, doğal çevreyi koruma kapsamında atık pil toplama kampanyası başlatıldı.


150 kg pil geri dönüşüme kazandırıldı.


Toplanan 150 kg pil Elmadağ Belediye Başkanının katılımı ile Cumhuriyet ilkokulunda Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ‘a geri dönüşümde kullanılmak üzere Elmadağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne teslim edilmiştir.
Doğayı ve çevreyi koruyor, geleceğe yatırım yapıyoruz.


Doğaya atılan pillerin zamanla içlerindeki metal bölümlerinin dışarı sızarak çevreye telafisi zor zararlar verdiğini, özellikle yeraltı su kaynaklarını zehirlediğini belirten Belediye Başkanı Gazi Şahin; Doğayı ve çevreyi korumaya yönelik projelerle geleceğe yatırım yaptığınız, Ülke ekonomisine katkıda bulunduğunuz, öğrencilerimize bu bilinci verdiğiniz için Okul yönetimine, öğretmenimize,velilerimize çok teşekkür ediyor, duyarlı davranarak 150 kg pil toplayan siz değerli öğrencilerimizi tebrik ediyorum.”dedi. Belediye Başkanı Gazi Şahin kampanyaya katılan tüm öğrencilere Türk bayrağı hediye etti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr