T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Pazarcıların Gazi Şahin Sevinci

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ve Ankara Pazar Yerleri Esnafı Odası Başkanı Recep Ayhan daha iyi hizmet için bir araya geldi.

Elmadağ’a nitelikli hizmet noktasında bir çok resmi kurum,  sivil toplum örgütü ve kişilerle sıcak temas halinde bulunan Başkan Gazi Şahin, pazarcıların halka daha nitelikli hizmet sunmaları için pazarcılarla Elmadağ Belediyesi binasında buluştu.

Pazar esnafıyla bir araya gelen Başkan Şahin, pazar esnafının isteklerini ve sorunlarını tek tek dinleyerek pazarcıların taleplerini anında değerlendirdi.

Pazarcıların işgaliye alanlarına verdikleri ücret yarı yarıya düşürülecek.

Pazar Esnafının müşterek talebine anında cevap veren Başkan Gazi Şahin, işgaliye ücretlerinin düşürülmesi isteğini kabul ederek şöyle konuştu.”İnsanlarla sohbet edilerek yapılan işler daha hızlı yol alır. Karşılıklı anlayış ve fikir birliğine ulaşıldığı zaman daha somut ve iyi sonuçlar elde edilir. Sizlerin taleplerini aldım. Amacınızın daha kaliteli hizmet olmasını arzu ettiğim için sizinle birçok noktada aynı fikirdeyim. Ortak talebiniz olan işgaliye bedeli %50’ yakın bir oranda düşürülecek.  Pazar alanlarınız satışa daha uygun hale getirilecek. İleriye yönelik yeni pazar alanları açılacak.” Dedi

Halka hizmet noktasında fikir birliğinin önemini yineleyen Gazi Şahin sözlerine devam etti.” Sizin isteklerinizi yerine getireceğiz. Halk adına bizimde sizden isteklerimiz var. Pazar alanlarında satış esnasında daha bilinçli hareket edip bağırmadan satış yapın. Pazar sona erdiğinde biriken çöpleriniz çevre sağlığı için size dağıtılacak büyük poşetlere koyun. Böylece çevre ve insan sağlığına daha fazla önem vermiş olursunuz” ifadesinde bulundu.

Gazi Şahin’in konuşmasının ardından başkan Şahin’e teşekkür eden Ankara Pazar Yerleri Esnafı Odası Başkanı Recep Ayhan, “Belediyeyle uyumlu bir çalışma hem pazarcıyı hem bölge halkını mutlu eder. Bu yüzden hizmet noktasında karşılıklı fikir birliği çok önemlidir.” Diye görüş belirtti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr