T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
İmar Revizyon Çalışmaları Hız Kazandı

 

Elmadağ Belediyesi bünyesindeki İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün imar revizyon çalışmaları süratlendirildi

Elmadağ Belediyesi’nin vatandaşa hizmet noktasında her alanda çalışmaları devam ediyor.
Hizmet noktasında çalışmaların alternatifsiz devam edeceğini aktaran Başkan Gazi Şahin alt yapı, sanayi yatırımı ve imarla ilgili hedeflere daha süratli ve istenilen kalitede ulaşılması için tüm imar planlarının gözden geçirildiğini ve revizyona ihtiyaç duyulan plan ve projelerin revizyonlarının yapıldığını aktardı.

Belediyelerin en çok imar alanında nitelikli bir çalışmaya ihtiyaç duyduğunu; imar alanında yanlış alınan kararların ya da uygulamada hataya düşülen kararların geri dönüşümünün zor ve sıkıntılı olduğunu aktaran Başkan Şahin imar ve şehircilik birimine konusunda bilgili bir şehir planlamacı ve bir mimar personel aldığını belirtti.

Başkan Gazi Şahin vatandaşların imar alanında ilgili belgeyle gelmeleri halinde her türlü bilgiye kolaylıkla ulaşılabileceklerini söyleyerek vatandaşlara her konuda kolaylığın sağlandığını bildirdi.

Gazi Şahin son olarak Elmadağ’ın imarsız yapılaşmasına hiçbir şekilde izin verilmeyeceğini söyleyerek sözlerine devam etti. “Modern kentlerin oluşumunu imar ve alt yapı hizmetleri belirler. Bu iki önemli hususa yeteri kadar değer veren belediyeler geleceğin inşasını gerçekleştirmiş olurlar.” dedi

Sanayi Bölgesi İçin İmar Planları Güncelleştirildi

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Elmadağ’da çeşitli ada ve parsellere ait ruhsat taleplerini değerlendirerek, Ankara Büyükşehir Belediyesi imar yönetmeliği hükümlerine göre mimari projeleri inceledi. Halka ve proje bürolarına birebir görüşmelerle bilgilendirme yaparak şeffaf bir çalışma planı çizdi.

Sanayi bölgesinde gözlemsel olarak durum tespiti yaparak, iş adamları ve sanayicilerin mevcut sorun ve sıkıntıları tespit edildi. Sanayi bölgesiyle ilgili gerekli çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Hasanoğlan ve Yeşildere beldelerinin Elmadağ merkez yerleşkesine katılmasıyla birlikte oluşan idari sınırlar içerisindeki mevcut imar planları güncellendi ve güncellenmeye devam ediyor. Güncellenen imar planları sayısal ortama aktarılmakta olup yeni imar çalışmalarına başlanacağı bildirildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr