T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Sağlığına Kavuştu

 

Elmadağ’da 1 Haziran’da başlayan, göz sağlığından genel sağlık taramasına kadar birçok alanda vatandaşları sağlık taramasından geçiren “Herkes İçin Sağlık” kampanyası sona erdi.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in başlatmış olduğu “Herkes İçin Sağlık” kampanyası Elmadağlı vatandaşları sağlıklarına kavuşturdu. İlk olarak Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle 60 yaş üstü vatandaşlar sağlık taramasına tabi tutuldu. Daha sonra Işık Göz Merkezi iş birliğiyle 30 gün boyunca göz sağlığı taraması yapıldı. Akabinde Gazi Üniversitesi İşbirliğiyle Genel sağlık taraması gerçekleştirildi. Son olarak ise Özel DU-ÇE fizik tedavi ve rehabilitasyon Merkezi işbirliğiyle ücretsiz kas, iskelet sistemi sağlık taraması yapıldı.

Herkese ücretsiz bir şekilde yapılan sağlık taramalarıyla halkın sağlığına kavuşması arzulandı.
Sona eren kampanyayla ilgili bilgi veren başkan Gazi Şahin kampanya süresince 3000 bine yakın kişinin ücretsiz sağlık taramasından geçirildiğini ifade ederek sözlerine devam etti.” Bu kampanyadaki temel amacımız elbette ki halkımızı sağlığına kavuşturmaktı. Hasta vatandaşlarımız muayene ve tedavilerini oldular. Bu  bizim mutlu eden bir gelişmeydi. Elmadağ’ı sağlığına kavuşturduğumuza inanıyoruz.  İnsanları sağlığına kavuşturmak güzel bir duygu.” Dedi.
Başkan Gazi Şahin bu kampanyayla halk, sağlığına kavuşmakla kalmadı, sağlık konusunda da bilinçlendi diyerek konuşmasına devam etti.” Bu kampanyayla biz halkımıza sağlığın önemini anlattık. Halkımızın bilinçlenmesi diğer önemli bir hedefimizdi. Halkın bilinçlenmesine çok dikkat ettik umarım bunu başarabilmişizdir.” Diye görüş beyan etti.

Önce Sağlık

Herkes İçin Sağlık Kampanyası’nda 2000 kişiye yakın kişi göz sağlığı taramasından geçti. Ameliyat olması gereken vatandaşların ameliyatları gerçekleştirildi.
Fizik tedaviye giren 304 kişinin 210’una yeniden muayene yapılarak tedavileri yapıldı.
114 yaşlı vatandaşımız muayenelerini oldu.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin 30. yıl etkinlikleri kapsamında yapılan ücretsiz genel sağlık taramasına 585 kişi katıldı. Bu kişilerden tedavi ihtiyaçları duyulan bir çok vatandaşın tedavileri yapıldı.  Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Elmadağ Belediyesi işbirliğiyle yaptığı genel sağlık taramasında Elmadağ’da 7 kişide Hepatit C, 5 kişide Hepatit B ve 2 kişide ise hem Hepatit B hem de Hepatit C tespit edildi. Rahatsızlıkları tespit edilen vatandaşların tedavilerinin başlayacağı bildirildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr