T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ'da 2015 Yılı Yaz Kur’an Kurslarının Kapanış Programı Düzenlendi

 

İlçe Müftülüğü’ne bağlı cami ve Kur’an kurslarında eğitim gören 2.000 öğrenci için düzenlenen programda kurs 1.2. ve 3. lerine kıyafet, 250 adet Kur’an-ı Kerim hediye edilirken, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin tarafından1.000 adet 7 konulu seperatörlü akıllı defter  ve Müftülük tarafından katılımcılara çeşitli hediyeler takdim edildi.


Örenciler Kursta Öğrendikleri Sure ve Duaları Okuyarak Edindikleri Bilgileri Aktardılar

Öğrenci ve velilerinin hazır bulunduğu etkinlikte, Kur’an Kursu öğrencileri, davetlilere İlahi ve Kur’an-ı Kerim tilaveti sundu. Solo İlahi dinletisi, 4-6 yaş grubu Kur’an Kursu öğrencilerinin tiyatro gösterisi ile devam eden program  hediye takdimi ile son buldu.
İlçe Müftüsü Metin Arcaklıoğlu; Kur’an kurslarına katılan tüm öğrencileri tebrik etti, imamlarımızın ve müezzin kardeşlerimizin emeklerine, İlçe Kaymakamımız Resul Kır’a ve Belediye Başkanımız Gazi Şahin’e maddi manevi desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz, .”dedi.


Milli ve Manevi Değerleriyle Donanımlı Gençler İstiyoruz

Programa katılan Belediye Başkanı Gazi şahin; Kur’an öğretiminin yanında cami-çocuk kaynaşmasının sağlanması, Kur’an’ı sevdirme ve O’nun ruhunun öğrencilere aktarılması hususunda Yaz Kur’an kurslarının önemine değindi. Başkan Şahin; “Çocuklarımıza Allah’ın ilmini öğreten din görevlilerimize ve çocuklarını Kur’an kurslarına gönderen velilere teşekkür etti. Başkan Şahin; “Çocuklarımızın gerek okullarımızda gerekse Kur’an kurslarımızda aldıkları eğitimler sonucunda eğitimli, milli ve manevi değerleriyle donanımlı gençler olsun istiyoruz.”dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr