T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da “Öğretme ve Öğrenme Psikolojisi” Konulu Seminere Yoğun İlgi

 

Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Elmadağ Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde eğitim- öğretim dönemi öncesi tüm lise öğretmenlerine yönelik "Öğretme ve Öğrenme Psikolojisi" konulu seminer düzenlendi. Seminere ilçede görev yapan tüm lise öğretmenleri katıldı.
Program imam Recep Eryaşar'ın tüm şehitlerimizin ruhuna okuduğu ayet ve dualarla başladı. Rehber öğretmen Birsen Bayar'ın sunduğu program, öğretmen Ayhan Aydın’ın sınıf için iletişim ve öğretmenlik meslek bilgisi hakkında anlatımıyla devam etti.


Eğitmenler Daha İyi Hizmet İçin Eğitim Aldı

Eğitmen Ayhan Aydın; öğretmenlerin yıl içerisinde öğrenciler tarafından karşılaştıkları olumsuz tutumları karşısında nasıl davranmaları gerektiği, olumsuz tavır ve davranışları olumluya çevirmenin yolları hakkında bilgiler aktardı.  Eğitim sınıf yönetimi konulu seminer çalışmasının sunumu ile tamamlandı.


Başkan “Yeni Eğitim Öğretim Döneminin Hayırlı Olmasını Diledi”

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi şahin; İnsan öğrenme ihtiyacını birçok ortamda karşılamaktadır. Bunların başında aile, arkadaş grubu, okul, kitle iletişim araçlarının yoğunlukla kullanıldığı medya, iş ve meslek ortamı gelmektedir. Tüm bu öğrenme ortamlarında gerek olumlu gerekse olumsuz öğrenmeler gerçekleşmektedir. Bunun için öğrenme psikolojisinin, eğitimciler tarafından bilinmesi gerekmektedir. Bu anlamda alınan eğitimin çok yerinde olduğunu belirtti ve öğretmenlere yeni eğitim öğretim döneminin hayırlı olmasını diledi.

 

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr