T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
“Tezhip Sanatının Güzelliği Ayrıntısında Gizlidir”

 

Elmadağ Belediyesi tarafından Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen geleneksel Türk süsleme el sanatlarından olan tezhip kursuna bayanlar yoğun ilgi gösteriyor. Tezhip hocası Nilüfer Ölmez ile kursa katılan bayanlar da el emekleri ile birbirinden güzel eserler ortaya çıkarıyor.

Nilüfer Ölmez; tezhip sanatının diğer el sanatları gibi çok çabuk öğrenilen bir sanat olmadığını ve uzun süreçlerde emek isteyen bir süsleme sanatı olduğunu belirtti.


Kursiyerlerden Başkan a Teşekkür

Kursa katılan kursiyerler; hem huzurlu ve hoş bir zaman geçirdiklerini hem de anlamlı bir sanat öğrendiklerini belirttiler. Kursun açılmasında emeği geçen Belediye Başkanı Gazi Şahin’e teşekkür ettiler.
Belediye Başkanı Gazi Şahin; “.Bu sanat çok uzun bir tarih sürecinden günümüze gelmiştir. Bütün uygarlıklarda bir şeyleri süsleme, güzelleştirme, bir şeylere zengin ve hoş görünümler kazandırma olgusu vardır, bundan sonra da hep olacaktır diye düşünüyorum.”dedi. Başkan Şahin; tezhip hocasını ve kursa katılıp özveri ile çalışmalarına devam eden kursiyerleri tebrik etti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr