T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ'da Gaziler Günü Kutlandı

 

19 Eylül Gaziler Günü, Elmadağ Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenle kutlandı.

Törene Elmadağ Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, Elmadağ Garnizon Komutanı vekili Osman Mere, Cumhuriyet Başsavcısı, Daire Amirleri, Siyasi parti temsilcileri, Kıbrıs, Kore ve Güneydoğu gazileri katıldı.
 
Günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.
19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi, milleti adına vefa duygusunun en güzel örneğini göstererek, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'e 'Gazi' unvanını vermiştir. Bu olay, Cumhuriyetimizin ilk yıllarından günümüze uzanan çizgide gaziliğin temelini teşkil ve bu kavramı en yüksek seviyede temsil ettiğinden; 19 Eylül günü 'Şehitler ve Gaziler Günü' olarak anılmakta olan Tören, Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başladı. Şehitlerimiz için bir dakikalık Saygı Duruşu’nun ardından, İstiklal Marşı eşliğinde göndere Türk Bayrağı çekildi.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Gazi Volkan Sarıbıyık’ a konuşma için yer verildi.

Tören sonrası ilçedeki gazilere maddi ve manevi desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Başkan ŞAHİN, “Türk milletinin, tarihi boyunca bağımsızlığını ve özgürlüğünü korumak için sayısız zorluklara katlanarak Millet olarak bu zorlukları aşmada herkesin payı olsa da, asıl pay sahiplerinin bu zorluklar karşısında göğüslerini siper eden şehit ve gazilerdir.Onları ne kadar hayırla yad etsek ve ne kadar onure etsek de  azdır.”dedi.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr