T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ELMADAĞ’ DA KIRSAL EKONOMİNİN CANLANMASI İÇİN İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

 


Elmadağ Belediyesi Kültür Merkezi toplantı salonun da Milletvekili Sayın Jülide Sarıeroğlu’ nun katılımlarıyla, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Özgür Güven ve yetkilileri, ASKİ Elmadağ Bölge Müdürü, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Elmadağ Koordinatörü, Muhtarlar, Meclis üyeleri, İlçe Tarım Müdürü, Belediye Başkan Yardımcıları, belediye ilgili Birim Müdürleri Belediye Başkanı Gazi Şahin’in başkanlığında “Kırsal kalkınma” toplantısı düzenledi.


Çiftçiye de üreticiye de Belediye’den tam destek

Toplantıda konuşma yapan Daire Başkanı Özgür Güven; İlçede tarımla uğraşan, çiftçilik yapan tüm üreticilere Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyesi olarak her konuda destek olacaklarını belirtti. Yıl boyunca Kırsal Kalkınma adına Belediyeler ve İlçe Tarım Müdürlüğü aracılığıyla çiftçilere ve üreticilere dağıtımı yapılacak olan ürünler ve koşulları,2015 yılı kırsal kalkınma verimlilik oranları ve 2016 yılında yapılacak olan yeni projeleri hakkında detaylı bilgiler aktardı.
Muhtarlar mahallelerinde üreticilerin yaşamış oldukları sıkıntıları, daha verimli üretim için neler talep ettiklerini dile getirdiler.


“Köy ekonomilerini oluşturmayı hedefliyoruz”

Kırsal kalkınma toplantılarına büyük önem verdiklerinin altını çizen Belediye Başkanı Gazi Şahin; Tarım ve hayvancılığı arttırıp köy ekonomilerini oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.
Bir önceki kırsal kalkınma toplantısında mahalle bazında Muhtarlardan alınan taleplerin gerçekleşme durum raporunu tek tek mahalle mahalle detaylı bir şekilde sundu. Muhtarlardan gelen soruları yanıtladı, yeni talepler için program dahilinde ilgili Müdürlere talimatlarını verdi.


Başkan şahin;” Yeni yatırımlar yolda” müjdesini verdi

Başkan Gazi Şahin; Muhtarlara İlçe genelinde hızlı tren, yüzme havuzu, hamam, İş merkezi, Küçük sanayi gibimevcut projelerin gerçekleşme durumu hakkında bilgiler verirken yeni yatırımlar hakkında da soruları yanıtladı.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr