T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ELMADAĞ'DA TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

 

Elmadağ Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından İlçe genelinde belirli bir program dahilin de her yıl olduğu gibi bu yıl da sonbaharın gelmesiyle birlikte mevsim şartlarına uygun çalışmalar başladı. Genel temizlik çalışmaları kapsamında park ve bahçeler, okul bahçeleri ve çevreleri, kaldırımların kenarları, yürüyüş yolları gibi hem görüntü kirliliğine neden olan hem de ulaşıma engel olan kurumuş ve zararlı otlar biçilerek görüntü ve çevre kirliliğinden arındırılıyor.

Okulların Boya-Badana ve Bahçe Düzenlemesinden Sonra Sıra Temizlikte

Eğitime yüzde 100 destek projesi kapsamında İlçe genelindeki okullara yaklaşık olarak 20 ton boya yardımı yaptıklarını, çevre düzenleme, temizlik, lojistik destek gibi ihtiyaçlarını da karşıladıklarını söyleyen Başkan Gazi Şahin”  Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı kaliteli eğitim görmeleri için yeni eğitim sezonuna başlamadan gerekli ihtiyaçlarını karşıladık. Eğitime her yönde destek sağlamak keyif verici bir durumdur. Okul Müdürlerimizin ve öğretmenlerimizin sadece başarıya ve eğitim seviyesinin yükseltilmesine odaklanmamaları için bunları düşünmemeleri gerekiyor. Önemli olan ufkumuzu görebilmek, çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek” dedi.

Vatandaşların memnuniyetini kazanan temizlik çalışmalarının hava koşulları elverdiği sürece kış döneminde de ilçe genelinde belirli program dahilinde sürdürüleceği bilgisi alındı.
 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr