T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ELMADAĞ'DA CAMİ VE NAMAZLA ARINMA KONFERANSI

 

İlçe Müftülüğü tarafından, Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle Elmadağ Belediyesi Kültür Merkezinde “cami ve namazla arınma” temalıkonferans düzenledi.
Konferansa Ankara İl Müftüsü Mefail Hızlı, Ak Parti Milletvekili adayı Mehtap Toruntay, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Müftüsü Metin Arcaklıoğlu, Meclis üyeleri, Muhtarlar, İlçe daire amirleri,Siyasi parti temsilcileri, imamlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Tüm Şehitlerimize Hep Bir Ağızdan ve Yürekten Dualar Okundu

Program saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayıp, Kur-anı kerim tilaveti,ilahiler, musiki dinletisi ile devam etti. Okunan ilahilerin ardından “cami ve namazla arınma” konusunun işlendiği sinevizyon gösterisi büyük beğeni ile izlendi. Ankara da yaşanılan saldırıda ve Ülkemizde yaşanan saldırılarda hayatını kaybeden tüm şehitlerimiz için ilahi ve dualar okundu.
Açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Metin Arcaklıoğlu’ nun ardından konferansa başlayan İl Müftüsü Mefail Hızlı, Konferansında baştan sona namaza vurgu yaparak namazda huzur ve huşu noktalarına değindi. Mescit ile cami arasındaki farkı belirterek imam ve cemaat ile kılınan namazın önemi hakkında bilgiler aktardı. Böyle güzel ve anlamlı bir günde Elmadağlı vatandaşlarla tanışmaktan çok memnuniyet duyduğunu belirtti.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin;“Kişiyi kötülük ve olumsuzluklardan uzaklaştırması ve ahlaki açıdan güzelleştirmesi ile manevi bir temizlik ve rehabilitasyon işlevi de gören namaz, tüm bunların ötesinde bizleri Allah’ın rızasına ulaştıran, sevgili Peygamberimizin ifadesiyle gözümüzün nuru olan bir ibadettir. “Diyerek cami ve namazın önemine değindi, tüm şehitlerimize rahmet ailelerine başsağlığı diledi. Burada böylesine güzel bir konferans verildiği için İl ve İlçe Müftülüğüne de teşekkür etti.

Kırıkkale Geylani İlahi Grubunun seslendirdiği güzel ilahilerle devam eden program semazen gösterisi ile süslendikten sonra plaket takdimi ve dua ile sona erdi.

 

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr