T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Dualarımız Şehitlerimiz İçin

 

Elmadağ Belediyesi tarafından Kültür Merkezi konferans salonunda “Vatan Bizim Namusumuz Şehitler Şerefimizdir.” Adlı Şehitleri Anma programı düzenledi. Programa Ak Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, Elmadağ Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, Siyasi parti temsilcileri,Muhtarlar,Meclis üyeleri,İlçe Daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Hacı Bayram Camii imam hatibi Yunus Koçan’ın okuduğu Kur-an ı Kerim tilavetiyle programa başlandı. Hafız Ali Coşar ,Hfz.Ali Tel, Hfz.Mehmet Bilir, Hfz.Ahmet Karaali, Hfz.Fazlı Çoban, Hfz.Ömer Faruk Güney tarafından Şehitlerimizin anısına beşli sala ve ezan düeti,şiir dinletisi,yaşanmış bir şehit hikayesinin anlatılması,kasideler,ilahiler ve hep bir ağızdan şehitlerimiz için duaların okunması ile devam etti.
Muharrem ayı içerisinde aşure günüyle birlikte vatan için can veren şehitlerimizi de minnetle andıklarını belirten Belediye Başkanı Gazi Şahin; birlikte yaşayabilmenin önemine vurgu yaptı. Şahin, ‘’Birbirinden farklı, birbiriyle zıt gibi görünen irili ufaklı değişik tatlardaki yiyecekler bir kazanda kaynayarak Aşure gibi lezzetli bir yemek haline geliyor. Bizler aşure gibi bir yiyecekten ders alarak farklılıklarımıza rağmen birlikte huzur içinde yaşayabilmeliyiz.’’ Diye konuştu.


Şehit Olan Kardeşlerimizi Hiçbir Zaman Unutmayacağız

Başkan Şahin; “Bizlerin güvenliği, Ülkemizim huzuru ve esenliği için terör saldırılarında şehit olan kardeşlerimizi hiçbir zaman unutmayacak, sonsuza kadar saygı,sevgi ve minnetle hatırlayacağız. Tüm Şehitlerimize Allah'tan rahmet, acılı ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.”dedi.
İlahi ve kasidelerin okunduğu şehitleri anma programı sonrası davetlilere aşure ikramı yapıldı.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr