T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Turgut Özal Üniversitesi Kuruluyor

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in göreve geldiği ilk günden beri çalışmalarına aralıksız devam ettiği Elmadağ’a özel üniversite projesi  hayata geçiyor. Elmadağ’da 1000 dönümlük arazi üzerine Turgut Özal Üniversitesi kuruluyor.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Elmadağ için en iyisini yapmaya devam ediyor. Başkan Gazi Şahin’in yoğun ve nitelikli çalışmalarına devlet erkânından büyük destek geldi.

Başkan Gazi Şahin’in çalışmalarına destek olmak maksadıyla Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ve Milli Eğitim Eski Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik ziyarette bulundular.

Devlet Erkanından Övgü

Ziyaret esnasında başkan Gazi Şahin’in eğitime verdiği nitelikli destekleri hatırlatan Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ve Milli Eğitim Eski Bakanı Hüseyin Çelik, Gazi Şahin’in projelerinden övgüyle bahsederek şöyle konuştular.”Mamak’ta eğimin en büyük destekçisi olarak kendini ispat etmiş olan Gazi Şahin’in Elmadağ içinde faydalı çalışmalarına devam ettiğini biliyoruz. Eğitim gönüllüsü olan Gazi Şahin, görevi olmadığı halde tüm eğitim faaliyetlerine katılarak bu işin gönül işi olduğunu herkese göstermiştir.”

Devlet erkânının bu sözlerine teveccühle yaklaşan Başkan Gazi Şahin, konuklarına hitaben” Halkın sesine tercüman olarak kendileri çok gayretli çalışmalarda bulunmuşlardır. Elmadağ’a Meslek Yüksekokulu, Adliye Binası ve çeşitli kurumlara verdiği destekleri hepimizi iyi biliyoruz.” dedi.

Elmadağ’dan Devlet Büyüklerine Plaket

Elmadağ’a sağladıkları destek ve ilgiden dolayı İlçe Kaymakamı Ejder Sarıçiçek ve Belediye Başkanı Gazi Şahin, Cemil Çiçek’e ve Hüseyin Çelik’e plaket takdim ettiler.
 
Plaketlerini alan Başbakan yardımcısı Cemil Çiçek ve Milli Eğitim Eski Bakanı Hüseyin Çelik, Elmadağ’ın bu ekiple çok rahat bir şekilde kalkınacağını söylediler.

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek” Üniversitemiz Hayırlı Olsun”

Plaket takdim edilen  konuklarına daha sonra üniversitenin kurulacağı araziyi Turgut Özal Üniversitesi Mütevelli Heyeti Prof. Dr Ramazan Yiğitoğlu, Emin Başar ve Galip Demirel’le birlikte gösteren Başkan Gazi Şahin, “ Bu arazinin üniversite için çok uygun olduğunu, bu araziye üniversite ile birlikte üniversiteyi destekleyici kongre merkezi, yabancı öğrenciler için yabancı dil okulu ve yurtların kurulacağını ve sosyal dokusunun eksiksiz olacağını söyledi.

Başkan Gazi Şahin ve Turgut Özal Üniversitesi mütevelli heyetinden gerekli bilgiyi alan, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek “Üniversitemiz Hayırlı Olsun” ifadesinde bulundu.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr