T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Yeşildere'de Geleneksel Asker Uğurlaması

 

Yeşildere’nin Yıllardır Gelenek ve Göreneklerine Uygun Olarak Düzenlediği Asker Uğurlama Töreni İle 12 Genç Askere Uğurlandı

Elmadağ Belediyesi tarafından inşaatı yeni tamamlanan Yeşildere Kültür Merkezindedüzenlenenasker uğurlama törenine Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve Yeşildere mahalle sakinleri katıldı.

Askerlik Hayatın Dönüm Noktasıdır

Törende konuşma yapan Belediye Başkanı Gazi Şahin, “Cenabı Allah anne ve babalara hayatları boyunca bazı mürüvvetler verir. Onlardan en önemlilerinden bir tanesi de evlatlarının vatani vazifelerindeki gururlu görevlerini yerine getirmeleridir.”dedi. Askerlik, vatanımıza, bayrağımıza ve milletimize bağlılığımızın sembolüdür diyen Başkan Şahin; “Bir eğitim yuvası olarak görünen askerlik, insan hayatının bir dönüm noktası olarak kabul edilir. Her Türk gencinin gönlünde şerefli bir askerlik yapmak yatar. Bu görevi yerine getirmek her Türk gencinin en tabi hakkıdır. Asker kardeşlerimize vatani görevlerinde başarılar dilerim. Allah güle güle gitmek ve gelmek nasip etsin" dedi.

Başkan Şahin’e  Teşekkür

Mahalle Muhtarı ve Yeşildere halkı ; “ Geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz asker uğurlama törenimizi onurlandıran Sayın Başkanımız Gazi Şahin’ e mahallemize yapmış olduğu kültür merkezi tesisine, törenimize katılımlarına ve askerlerimiz için yapmış olduğu dualarateşekkür ediyoruz” dediler.

Türk Bayrağına Sarılı Kuran-ı Kerim Hediye Edildi

Asker duası okuyan Başkan Şahin, içinde Türk bayrağına sarılı Kuran-ı Kerimleri gençlere hediye etti.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr