T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı

 

Ülkenin Dört Bir Yanında Büyük Bir Üzüntüyle Ölümünün 77. Yıldönümünde Anılan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk İçin Elmadağ’da da Tören Düzenlendi

Elmadağ Hükümet konağında Atatürk anıtına çelenk konulması ile başlayan programa; Elmadağ İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Garnizon Komutanı Orhan Bıçkıcı, Siyasi parti temsilcileri ve İlçe daire amirleri katıldı. Çelenklerin Atatürk anıtına konulmasından sonra Saat 09.05’de sirenler eşliğinde Atamız için saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşundan sonra Elmadağ Belediyesi Kent Orkestrası eşliğinde İstiklal marşı okunurken bayrak yarıya çekildi.
Hükümet konağındaki törenden sonra Elmadağ Kültür Merkezi konferans salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “10 Kasım Atatürk’ü Anma” programı ile devam etti.

Öğrenciler Gözyaşlarıyla Şiir Okudular

Program Açılış konuşmasın yapılmasından sonra,Gazi Şahin Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından “ Gazi paşaya ağıt” konulu şiirin okunmasıyla devam etti. Okulun öğrencilerinin hazırladığı Ulu Önder Atatürk’ün, askeri, idari ve lider kişiliğinin” vurgulandığı “Atatürk’le  Kurtuluş” adlı tiyatro gösterisi büyük beğeni kazandı. Atatürk konulu Kompozisyon yarışmasında ilk 3 dereceye giren öğrencilere protokol tarafından hediyeleri takdim edildi.
Başkan Şahin; “ Cumhuriyetimize, hizmetlerimizle, düşüncelerimizle ve en önemlisi yüreğimizle sahip çıkıyoruz”
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Zor şartlar altında kurulan bu büyük Cumhuriyetin kurucusu olan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Bizlere bırakılan en büyük hazinenin yılmaz bekçileri olarak bu büyük Cumhuriyete hizmetlerimizle, düşüncelerimizle ve en önemlisi yüreğimizle sahip çıkıyoruz” dedi.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr