T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Uygulamalı Muhasebe İçin Belediyeyi Ziyaret Ettiler

 

Elmadağ Hasanoğlan Fatih Ticaret Meslek Lisesi 10.sınıf muhasebecilik bölümünde eğitim gören 25 öğrenci, alan şefi ve okul müdürleri ile birlikte muhasebe dersi kapsamında Elmadağ BelediyesindeBaşkanlık,Başkan Yardımcıları ve Mali hizmetler Müdürlüğü başta olmak üzereilgili birimleri ziyarette bulundular.
Okul Müdürü Ergül Kılıç, öğrencilerin derste aldıkları eğitimlerin, uygulama esnasında nasıl kullanıldığını ve işleyişini görmelerinin faydalı olacağına inandıkları için böyle bir çalışmaya ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Ders kapsamında SGK ve Vergi dairesine de ziyarette bulunacaklarını ifade etti. Belediye yönetimine ilgi ve alakalarında dolayı teşekkür etti.


Başkandan Eğitime Çok Yönlü Destek

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Öğrencilerimiz, Belediye ziyaretleri sırasında Belediye mevzuatı, işleyiş, ödemeler dengesi, işyeri açma kapama işlemleri gibi birçok bilgiler edindiler. Dersteokuduklarını uygulama esnasında görmelerinin,kendilerine olan güvenini ve girişimcilik ruhunun gelişmesine katkıda bulunacağına inanıyorum.” dedi.
Öğrenciler, son olarak Elmadağ Belediyesi Kültür Merkezinde bulunan İlçe Halk kütüphanesini de ziyaret ederek yeni üye kayıt işlemlerini de yaptırdılar.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr