T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Çiftçiye Destek Artarak Devam Edecek

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynak Dairesi Başkanlığı tarafından Elmadağ İlçesi genelinde talepler doğrultusunda 6 çiftçiye kavuzsuz arpa,45 kişiye macar fiği %75'i Büyükşehir Belediyesinden hibe ve %25 ‘i çiftçi katılımı ile dağıtımı yapılmıştır.Çiftçilerden gelen talepler doğrultusunda da değerlendirmeler yapılacağı ve gerekli desteklerin imkanlar dahilinde dağıtılacağı bildirilmiştir.


İlçe Tarım Müdürü;İlçemizde tarımsal üretimin ağırlığını tarla bitkileri içerisinde buğday ve arpa yer almaktadır.Onun yanı sıra Badem 159 dönüm de yaklaşık 39.750 kg.,4.490 dönüm ay çekirdeği 583.700 kg mahsul elde edilmektedir.Büyükbaş hayvancılık genellikle köylerde önemli bir yer tutmaktadır. İlçemizde 6.000 büyükbaş besi kapasiteli olup,(özellikle Hasanoğlan da )bu miktar İlimizin et ve kurbanlık hayvan ihtiyacının önemli bir kısmını karşılamaktadır.İlçemiz dahilinde arılı kovan sayısı 2.900 olup Kovan başına ortalama bal üretimimiz mevsimine göre 10-15 kg arasında değişmektedir.”dedi.

İlçemiz Gelişime Devam Edecek, Çiftçimiz Kazanacak, Ekonomi Canlanacak

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin;Elmadağ’ımızın verimli topraklarına Ankara Büyükşehir Belediyemizin destekleri sadece alt yapı üstyapıyla sınırlı kalmıyor Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı çiftçimizide desteklemeye devam ediyor. İlçemiz son zamanlarda Avrupa Birliği kaynaklı IPART projeleri açısından cazip hale gelmiştir. Karacahasan, Edige ve Kuşçuali mahallelerinde birçok IPART kaynaklı hayvancılık işletmeleri kurulmuş ve kurulmaya devam etmektedir.4 adet Tarımsal Kalkınma Kooperatifi bulunmaktadır. İlçemiz gelişime devam edecek, çiftçimiz kazanacak, ekonomi canlanacak.”dedi.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr