T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
“Kitap Geleceğimdir”

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Elmadağ’da eğitim seviyesini zirveye çıkarma yönünde kararlı adımlar atıyor. Başkan Gazi Şahin “Kitap Okumak İstiyorum” kampanyası ve devam eden “Kitaplar Çöp Olmasın” kampanyasından sonra bir kampanya daha başlattı.
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin okumak kadar, hayatı anlamak kadar güzel bir duygu olmadığını bununda ancak kültürle olabileceğini kültürün ise okumakla oluşacağını söyleyerek, iyi yetişmiş bir nesil için  “Kitap Geleceğimdir” kampanyası başlattı.
Okuyan toplum oluşturmanın en büyük hayali olduğunu aktaran Başkan Gazi Şahin Eğitim’in her insanın en önemli görevi olduğuna vurguda bulundu. Başkan Gazi Şahin” Eğitim her kesimin asli görevlerinden biri olmalıdır. Eğitim benim işim değil Milli Eğitim’in işi diye bir şey yoktur. Eğitim bu ülkede yaşayan her kişinin en önemli görevi olmalıdır. Eğitimle olması muhtemel her türlü sorun önlenebilir” dedi


Hedefi olan bir insan bir toplum oluşturmak niyetiyle kitap okumaya teşvik ediyoruz diyen Başkan Gazi Şahin, planlı çalıştıklarını ifade ederek “Planlı çalıştığımız için bir hedefimiz var bu hedefimiz önümüzdeki yıl yapılacak olan üniversite ve liselere giriş sınavlarında ilçemizden derece yapan öğrenciler çıkartmaktır” diyerek eğitime destek çağrısında bulundu.
Gazi Şahin’in başlatmış olduğu “Kitap Geleceğimdir” kampanyasına katılmak için belediye binası Beyaz Masa birimine başvuruların başladığını söyleyen Gazi Şahin kitaplarını alan öğrencilerin okudukları kitapların 15 - 20 sayfalık özetlerini çıkarmaları durumunda ve kendisine edebiyat öğretmenlerinin huzurunda kitap özetlerini 20 Eylül 2009 tarihine kadar anlatmalarıyla sürpriz hediyelerin verileceğini söyledi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr