T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Modern Kütüphanesine Kavuştu

 

Elmadağ İlçe Halk Kütüphanesi müstakil, bodrum katta, sobalı ve fiziki şartları yetersiz bir durumda hizmet yapmakta iken, Elmadağ Belediyesi ve T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında gerekli görülen inşaat revizyonları Bakanlık tarafından tamamlanan ve 15 yıllığına hiçbir kira alınmayacak olan, 285 m² den oluşan kütüphanenin elektrik ve doğalgaz bedelinin ise belediye tarafından karşılanacağı bildirildi.


35.000 Kitapla Hizmete Hazır

Elmadağ Kültür Merkezinde modern sistemlerle döşenmişkütüphane, yetişkin ve ödünç verme bölümü,çocuk bölümü, süreli yayınlar bölümü, sinevizyon gösteri salonundan oluşmaktadır. Elmadağ İlçe Halk kütüphanesi haftanın 5 günü 08.30 ile 15.00 saatleri arasındaokuyucularına 35.000 kitapla hizmete açılmıştır. (Pazar ve Pazartesi günleri kapalıdır.)

Küçük Yaştan İtibaren Kitap Okumayı Alışkanlık Haline Getirmeliyiz

 

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Halk kütüphanelerinin kadın erkek her yaşta, her seviyede, her türlü meslek kollarındaki fikir ürünlerinin kültürel, sosyal ve teknik yönden kalkınmasına yardımcı olan sosyo-ekonomik kuruluşlar olarak bilinmekte ve uygulamaların sürdürülmesini sağlamaktadır.” dedi.
Başkan Şahin;  Okuyan bir insan ve okuyan bir toplum olmamız içinçocuklarımızın küçük yaştan itibaren kitap okumayı alışkanlık haline getirmelerinin önemli olduğu ve her yaştaki insanımızın kitap okuması ve kitap okuma salonlarının günümüzün şartlarına uygun şekilde düzenlenmesi, her insanımızın okur- yazar olması için çaba sarf edilmesi gerektiğini söyledi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr