T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ÖĞRETMENLER GÜNÜ ELMADAĞ'DA COŞKUYLA KUTLANDI

 

Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı düzenlendi. Programa; İlçe Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe protokolü,  Ak Parti Elmadağ İlçe Başkanı Eyyüp Tekiner, Siyasi parti temsilcileri,  Okul Müdürleri ve öğretmenler ile yaklaşık 500 kişi katıldı.
Öğretmenler Günü, Atatürk anıtına çelenk konulması ile başlayıp, Huzurevindeki emekli öğretmenleri ziyaret, vefat eden öğretmenlere kabir ziyareti, mevlit okutulmasının ardından Elmadağ Belediyesi Kültür Merkezindeki kutlama programı ile devam etti.
İNTERAKTİF TİYATRO AYAKTA ALKIŞLANDI
Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından protokol konuşmaları, şiir dinletileri, “öğretmen öleceğim” adlı türkü dinletisi, interaktif tarih konulu tiyatro gösterisi,şarkılar ve Belediye Türk halk müziği korosu konseri ile devam etti.Emekli öğretmenlere şilt verilmesi, aday öğretmenler adına konuşma ve yemin töreninin ardından Öğretmenler günü nedeniyle okullar arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç;Şartlar ne olursa olsun, bizler bu vatana millete, bayrağını seven, sayan nesiller yetiştirmek için sözler verdik,yeminler ettik. Onun için bizlere emanet edilen yavrularımızın eğitimleri için vatana millete en faydalı bireyler olabilmeleri için, elimizden gelenin her zaman en iyisini yapacağız” dedi ve Tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.
BAŞ TACIMIZ ÖĞRETMENLERE BAŞKAN’DAN TEŞEKKÜR.
Başkan Gazi Şahin; “Öğretmenlik bire bir insan yetiştiren, o insanları topluma en güzel bireyler olarak hazırlayan ve onun için hata yapma lüksü olmayan bir meslektir” dedi. “Gönül kapısı açık olan, hizmet aşkıyla yavrularımızı geleceğe hazırlayan,öğrettiği bilgilerle iç ve dış dünyamızı aydınlatan siz değerli öğretmenlerimize teşekkür eder, öğretmenler gününüzüsevgi ve saygıyla kutlarım” dedi ve İlçedeki tüm öğretmenlere  gül hediye etti.
Program Elmadağ Belediyesi tarafından düzenlenen öğretmeneler günü yemeği ile sona erdi.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr