T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ELMADAĞ BELEDİYESİ’NDEN MÜKELLEFLERE HATIRLATMA

 

Elmadağ Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, vatandaşların herhangi bir cezai işlemle karşı karşıya kalmamaları için emlak vergisi ile iş yerlerinden alınan ilan,reklam ve çevre temizlik vergilerinin 2015 yılına ait 2. taksiti ödeme süresinin 30.11.2015 Pazartesi günü sona erdiğini belirtti.


Ödemelerde Kolaylık Sağlamalıyız

Mali Hizmetler Müdürlüğünden alınan bilgilere göre; Mükelleflerin Belediyenin 8630650/115 numaralı telefonundan vergi borcunu öğrenerek, belediye web sayfasında yayınlanan posta çeki hesabına-banka hesap numaralarına veyaT.Halk Bankası şubelerine giderek ödeme yapabilecekleri gibi Halk Bankası internet bankacılığı vasıtasıyla da güvenli bir şekilde ödemelerini gerçekleştirebilecekleri bildirildi.

3 Noktadan Tahsilat Yapılacak

Belediye Hesap İşleri Müdürlüğüne bağlı vezne görevlilerinin28 Kasım Cumartesi ve29 Kasım Pazar günüde hizmet vereceği bildirildi. Vergi mükelleflerinin T.C. kimlik numaraları yada vergi sicil numaraları ile birlikte Elmadağ Merkez,Hasanoğlan ve Yeşildere Belediye ek hizmet binalarında bulunan tahsilat şubelerine giderek vergilerini yatırabileceklerini belirtildi.


Ödenen Vergiler Hizmet Olarak Geri Döner

Başkan Gazi Şahin, “Kamu harcamalarının önemli finans kaynaklarından olan vergiler sayesinde hizmet gücü artmaktadır. Ödenen vergilerin hizmet olarak geri döndüğü aşikârdır. Bu sebeplerden dolayı vatandaşlarımıza vergilerini zamanında ödemenin önemini hatırlatmak isterim. Vergi önemli bir husustur, tüm bireylere düşen bir görevdir. Kayıt dışılığın önlenmesi konusunda herkesin hassasiyet göstermesi gerekir.” dedi.
Vergilerini ödeyen mükelleflere Belediye tarafından kupa hediye edilmekte olduğu bildirildi.

 

 

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr