T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Pazarlarda Değişimin Başlangıcı

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in pazar esnafıyla birebir görüşmeleri, Ankara Pazarcılar Odası’yla toplantıları neticelerini vermeye başladı.

Başkan Gazi Şahin’in çabaları sonucunda Pazar yerlerinde gözle görülür iyileşme başladı. Başkan Gazi Şahin pazarların daha temiz olduğunu Pazar esnafının çöplerini belediyenin dağıttığı çöp poşetlerine koyduklarını böylece çevre sağlığına önem verildiğini söyledi. Gazi Şahin ayrıca pazarlara terazilerin konulduğunu isteyen vatandaşların bu terazileri kullanabileceklerini söyledi.

Başkan Şahin pazarlarda çığırtkanlığın minimuma düştüğünü söyleyerek Pazar yerleriyle ilgili bir değerlendirmede bulundu.” Pazar yerlerinin temizliği insan sağlığı için önemlidir. Pazar kalktıktan sonra oluşan çöp yığınlarının önüne geçtik. Pazar esnafı çöplerini poşetlere koymaya başladı. Bu uygulamayla özellikle çocuklarımızın sağlığını korumaya çalıştık. Satış esnasında çığırtkanlık minimum seviyeye indi. Pazar esnafı tek tip elbise giymeye başladı daha sistemli bir görüntü oluşturmaya çalışıyoruz zaman içerisinde bu sistemimiz daha iyi oturacaktır.” dedi.

Başkan Şahin Elmadağ’ın makus tarihini değiştirme hedefinde olduğunu söyleyerek sözlerini sürdürdü.” Daha güzel Elmadağ için tüm çalışmalarımız devam ediyor. Tek bir konuya ağırlık vermiyoruz. Kalkınma için birçok konunun sistemli bir şekilde içi içe değerlendirilmesi gerekir. Biz bunu yapmaya çalışıyoruz.” diye görüş bildirdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr