T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ELMADAĞLILARDAN TEZHİP KURSUNA YOĞUN İLGİ

 

Elmadağ Belediyesi tarafından bir yıldır ücretsiz olarak verilen tezhip kursu İlçe halkı tarafından yoğun ilgi gördü. Kursiyerler arasında yeralan Hasanoğlan Ticaret Mesleklisesi resim öğretmeninin tezhip kursunun kendisine kattığı olumlu etkiler ışığında öğrencilerine de bu dersi aldırmak için İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç ve Belediye Başkanı Gazi Şahin ile yapmış olduğu görüşmeler sonucunda lise öğrencileri içinde tezhip kursu açılmasına karar verildi.

Mayısta Açılacak Olan Sergi İçin Çalışmalar Başladı

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren tezhip kursu eğitmeni Nilüfer Ölmez; Belediyemizde yaklaşık 1 yıl önce başlattığımız kursumuza 47 öğrencimiz katılmış olup,70 eser çıkararak, 2 sergi açmış bulunuyoruz.”dedi. Ölmez; tezhipte kullanılacak olan tüm malzemelerin Elmadağ Belediyesi tarafından karşılandığını, Hasanoğlan Ticaret Mesleklisesi 9.sınıf öğrencilerinden oluşan 68 öğrenci ile çiçek motifiyle kursa başlanıldığını,Mayıs sonunda sergi açmayı planladıklarınıbelirtti.


Başkandan Gençlere Tam Destek

Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Sanat eğitimi hem akıl, hem de duygu eksenlidir. Bu tür sosyal etkinlikler insanlar üzerinde özgüven, huzur, beceri,heyecan gibi birçok olumlu duygunun yaşanmasına vesile olur. Tezhip sanatını öğrenme aşamasında ki öğrencilerimizlebirlikte, ortaya çıkarılacak olan sanat eserlerini, kurs bitiminde sergi açarak, bu deneyimi ve keyfi,gençlerimize ve ailelerine tattırmış olmanın mutluluğunu yaşayacağız.”dedi.Başkan Şahin,Tüm kursiyerlere başarılar diledi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr