T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Başkanımız ve Minikler Büyüklerimizi Ziyaret Etti

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Elmadağ Gençlik Merkezi ve Çocuk Kulübü, ana sınıfı öğrencileri,öğretmenleri, idareciler ve veliler Elmadağ Belediye Başkanı Gazi şahin ile birlikte Elmadağ Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan yaşlılara ziyarette bulundular.

Ziyarette Duygu Dolu Anlar Yaşandı

Minik ziyaretçiler, Huzurevinde kalan yaşlıların kendilerini yalnız hissetmemeleri ve onlara moral vermek için bu ziyareti organize ettiklerini belirttiler.Çocuklar huzurevindeki yaşlılarınellerini öperek, yaşlılara gerekli saygı, sevgi ve hürmetin gösterilmesi gerektiği mesajını verdiler. Çocukların büyük ilgisiyle karşılaşan ziyarette duygu dolu anlar yaşandı.


Büyüklerine Sahip Çıkan Toplumlar, Medeniyeti Yakalamış Toplumlardır

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; Sık sık ziyarette bulunduğu Huzurevinde sevgiyle karşılandı. Yaşlıların tek tek ellerini öpüp uzun süre sohbet eden Başkan Şahin;“Yaşlılarımız milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek küçük, büyük demeden,tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar, medeniyeti yakalamış toplumlardır.Büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz.” dedi.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr