T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Sosyal Sorumluluk Bilinci

 

Daha Öncesinde Elmadağ Belediyesinin sosyal sorumluluk kapsamında Elmadağ kaymakamlığı ile ortak yürüttüğü madde bağımlısı gençleri topluma kazandırma çalışmaları hız kazandı.

Madde bağımlısı gençler için belediye bünyesinden görevlendirilen bir personel madde bağımlısı gençlerle bire bir ilgilenerek tedavi öncesi ve tedavi aşamasında madde bağımlısı gençlere her türlü konuda yardımcı olduğu belirtildi. Yapılan çalışmalar neticesinde madde bağımlısı gençlere psikolojik destek uygulanarak tedavilerine başlamaları sağlandı. Tedaviyi kabul etmeyen gençlere yönelik ise bilgilendirme çalışmalarıyla tedavi olmaları hususunda yardımcı olunmaya çalışıldığı bildirildi.

Tüm çalışmalar sonucunda Elmadağ’da 5 madde bağımlısı gençlerin tedavisi başladı. Bu gençlerden birinin Ankara Numune Hastanesi AMATEM’de yatılı olarak tedavi gördüğü açıklandı. Madde bağımlısı 4 gencin ise psikolojik destekle ilaçla tedavileri başladı. Ayrıca madde bağımlısı gençlere ve ailelerine bilgilendirmede bulunulduğu söylendi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Gazi Şahin, sosyal sorumluluk bilinci içerisinde madde bağımlısı gençlere sahip çıkmanın toplum huzuru için büyük faydalar getireceğini söyleyerek şöyle konuştu”  Toplumun huzuru için madde bağımlısı gençlerimizi topluma kazandırma konusunda elimizden geleni yapıyoruz. Ama bizim kadar madde bağımlısı bu genç arkadaşlarımızın ve ailelerinin de istekli olmaları gerekmektedir. Bizden talep olduğu takdirde bu gençlerimizi topluma kazandırma adına hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız.” Dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr