T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
KAPILAR SAĞLIK VE HUZUR İÇİN ÇALINIYOR

 

Elmadağ Belediyesi tarafından İlçe genelinde “Evde bakım ve sağlık hizmeti “ kapsamında; yaşlı ve yatalak hasta muayene ve tedavisi, hastaya serum takılması ve beslenmesi desteği, pansuman, enjeksiyon, diyabetik ayak bakımı, yatak yarası, sonda değişimi ve takibi, şeker ve tansiyon takibi, kolostomi bakımı ve  sosyal hizmet danışmanlığı gibi hizmetleri vermekte olduğu bildirildi.


Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından; Bu kapsamda 2009 yılında 591, 2010 yılında 2.320 ve 2011 yılında 3.580 hastaya hizmet verilmiş olup, vatandaşlardan gelen yoğun ilgi neticesinde 2015 yılında bu hizmete devam kararı alındığı belirtildi.
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ; “Kaliteli hizmet adı altında sunduğumuz  Evde Bakım ve sağlık hizmetinden halkımız çok memnun kaldı.Bu bilgiler doğrultusunda 1 doktor ve 2 hemşire ile 4 aylık anlaşma yapılarak haftanın 6 günü, günde 23 hastaya tedavi amaçlı bakım hizmetiverilmeye devam ediyor.” dedi.


Nitelikli Hizmet Sözde Değil Özde Olan Hizmettir.


Bakım hizmetinden faydalan hastaları evlerinde ziyaret eden Başkan Gazi Sahin, “İnsanın yaşam kalitesini arttırmaya yönelik yapılan bu türçalışmalar beni en çok sevindiren hizmetlerdendir. Yardıma ihtiyacı olan ve maddi imkânları elvermeyen, yaşlı, engelli insanlarımızı sağlıklarına kavuşturmaya yönelik yaptığımız bu hizmeti benim kadar Belediye çalışanlarımızda çok seviyor, bu hizmeti sunan sağlık ekibimizde çok seviyor. İlçemizde bu sevgi ile bugüne kadar 6.491hastaya ulaşılmıştır.Nitelikli hizmet sözde değil özde olan hizmettir. Nitelikli hizmet anlayışınızdan dolayı, bu hizmette emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.


Evde Bakim ve sağlık hizmeti uygulamasındanfaydalanmak isteyenlerinSağlık İşleri Müdürlüğünün 863 06 50 /118 numaralı telefonu arayarak bilgilendirme ve randevu alabilecekleribelirtildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr