T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
KARACAHASAN İÇİN TEK YÜREK OLDULAR

 

Karacahasan Köyü Hizmet Derneğitarafından Mekke’nin fethi, şehitlerimizi anma, geçmişlerimizi yad etme, birlik, beraberlik, kaynaşma ve Dünya Bilek güreşi şampiyonasında 3.cü olan Karacahasanlı Engin Erdoğan’ın başarısının paylaşılacağı gece düzenlendi.


Geceye; Karacahasanlı olan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Daire amirleri, Siyasi Parti temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri ve Karacahasanlı vatandaşlardan oluşan yaklaşık 1.000 kişi katıldı.

KARACAHASAN SEVDASIYLA BİR ARAYA GELDİLER


Türkiye’nin dört bir yerinden gelenlerin de yer aldığı program;Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Karacahasanda ilk İlahiyat mezunu olan ve yurt dışında da Karacahasan ismini onurla temsil eden Müslüm Erdem ‘in gönüllere huzur veren Kur-an ı Kerim tilaveti ile devam etti.


Mekke’nin fethinin kutlanması, Geylani İlahi grubu ve Karacahanlı gençlerden oluşan ilahi dinletileri ve miniklerden oluşan semazen gösterileribeğeniyle izlendi. Dünden bugüne aile resimleri, yitirdiklerimizin slayt halinde resimleri ekranda iken sala okunmasısırasında gözyaşlarını tutamayanlar oldu, bilek güreşi şampiyonasında Dünya 3.olan Engin Erdoğan’ın gösteri maçı büyük alkış aldı, plaketi ve Başkan Gazi Şahin tarafından özel ödülü tören ile verildi. Program sonunda Başkan Şahin tüm katılımcılara hediye takdimi etti.


Birlik ve Beraberliğin en güzel resmi


 Uzun zamandır birbirlerini göremeyenler hemşerileriyle hasret gidermek isteyenler sohbet etti,program için memnuniyetlerini dile getirdiler ve bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.Program tüm aziz şehitlerimiz ve yitirdiklerimiz için dua okunması ile sona erdi.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr