T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Karla Mücadele Devam Ediyor

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler veElmadağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğükarla mücadele ekipleri, koordineli olarak çalışarak yoğun yağan kar yağışına karşı mücadele için 24 saat görev başında.
Meteoroloji yetkililerinin uyarısı üzerine günler öncesinden tedbirlerini alan karla mücadeleekipleri, sabah saatlerinde yağışın başlamasıyla birlikte başta şehrin ana arterleri olmak üzere aciliyet içeren otobüs güzergâhlarına, hastane girişlerine, kaldırımlara, engelli rampalarına ve ana caddelere kar küreme ve tuzlama çalışmaları yaparken, gelen şikayetleri de anında değerlendirerek hizmetin ulaşmasını sağladı.


Ulaşımda kolaylık için çalışmalara aralıksız devam edeceğiz.


Karla mücadele ekipleri , İlçeyi etkisi altına alan kar yağışının olumsuzluğa yol açmaması içinkar yağışının yoğun olduğu bölgelerde tuzlama ve greyder ile yolları açarak ulaşımda kolaylık sağladı ve  24 saat aralıksız çalışmalarına devam edeceklerini bildirdi.


Başkandan araç sürücülere uyarı


Çalışmaları bizzat takip eden Belediye Başkanı Gazi Şahin;” İlçede yoğun yağan kar nedeniyle kapanan yollara derhal müdahale edildiğini ve buzdan yürünmez hale gelen kaldırımlarda tuzlama ve solüsyon çalışması yapıldığını bildirdi.Başkan Şahin; “Yoğun kar yağışının ardından buzlanma ve don olayları yaşanabilir. Bu tehlike karşısında sabahın ilk saatlerinden itibaren tuzlama çalışmalarına devam edeceğiz. Bu konuda sürücülerimizin dikkatli olmalarını, özellikle kar lastiği olmayan araçlarla trafiğe çıkmamalarını, vatandaşlarımızın da toplu ulaşım araçlarını kullanmalarını rica ediyoruz" diye konuştu.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr