T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Satranç Turnuvası Şampiyonları Belli Oldu

 

Satranç Turnuvası Şampiyonları Belli Oldu

Elmadağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü koordinesinde,  Elmadağ Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile okul sporları kapsamında, Belediye Kültür Merkezinde satranç turnuvası düzenlendi.
Çok çekişmeli ve heyecan dolu geçen müsabakalar saat 10.00-17.30 arasında olmak üzere 4 gün sürdü.Müsabaka sonucunda başarı elde eden öğrenciler ödüllerini Elmadağ Belediye Başkanı Gazi ŞAHİN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İbrahim TEKİNER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin OMAÇ ve İlçe daire amirleri tarafından aldılar.

Turnuvada Dereceye Giren Sporcular Ödüllendirildi

Minikler,Küçükler,Yıldızlar ve Gençler olarak 8 kategoride kız erkek ayrı ayrı yarışılan turnuvada, ilk dört sırayı alan sporculara madalya ve başarı belgesi ileElmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin tarafından satranç takımı hediye edildi. Her kategoride şampiyon olan 8 sporcuyla satranç maçı yapan Başkan Şahin maç sonunda her birine saat hediye etti. İbrahim TEKİNER Spora verdikleri desteklerden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Gazi ŞAHİN'e teşekkürlerini iletti.

“Eş Zamanlı Çoklu Düşünme Becerisinin Güçlü Bir Adımıdır Satranç.”

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ;”Satranç değişik yaş, cinsiyet ve kültürden çocukları, eğlenebilecekleri bir faaliyette bir araya getiren bir köprü gibidir. Satranç dünyanın her yerinde oynandığı için çocuğunuz evrensel bir oyun öğrenmiş olur, dünyanın neresine giderseniz gidin, satranç oynayacak birini bulabilirsiniz.”Dedi. Kendisinin de uzun yıllardır satranç oynadığını belirten Şahin; Satranç oynayan çocukların kendilerine güvenlerinin, genel zekâlarının ve analitik düşünme yeteneklerinin arttığını, anlama ve buna bağlı olarak yorumlama yeteneğinin de arttığını belirtti. “Bu yeteneklerden hiçbiri satranca özgü değildir ama satranç oyununun bir parçasıdır” diyerek,Eş zamanlı çoklu düşünme becerisi gerektiren satranç oyununa katılan tüm yarışmacıları tebrik etti.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr