T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ELMADAĞ’DA KARLA MÜCADELE ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Elmadağ Belediyesi karla mücadele ekipleri, koordineli olarak çalışarak yoğun yağan kar yağışına karşı mücadele için 24 saat görev başında

  12 Kepçe, 1 Loder, 4 Grayder, 4 Kar küreme aracı, 5 Tuzlama aracı ve 30 personelle kar temizleme çalışmaları devam ediyor.
Elbirliği ile aralıksız çalışan ekipler kar yağmaya başlar başlamaz ilçenin yüksek yerlerindeki köy ve mahallelere anında müdahalede bulunuyorlar. Kapanan yolların anında açılmasını sağlayıp özellikle geceleri olası muhtemel kazalara karşı tuzlama çalışmaları yapıyorlar.

24 Saat Görev Başında Olacağız

  Başkan Gazi Şahin; “İlçe Merkezinde yaklaşık 20 cm olan ve hala yoğun bir şekilde devam eden kar yağışının başlamasıyla birlikte vatandaşların gündelik hayatlarının aksamaması ve ulaşımda herhangi bir sıkıntının yaşanmaması için sabahın erken saatlerinden itibaren karla mücadele çalışmaları başlattık. Yollar tuzlanırken, ekiplerimiz araç ve insan yoğunluğunun olduğu alanlarda da kar küreme çalışmalarını yürütülüyorlar.İlçe sınırları içerisinde kar, buzlanma ve dona karşı yerinde ve zamanında müdahale edebilmek için Kurum olarak kış hazırlıklarımızı daha önceden tamamladık, ekipman ve tuzlama çalışmaları için gerekli stoğumuzu yaptık.Halkımızın sıkıntısız bir kış geçirebilmesi ve karla mücadele için 24 saat görev başında olacağız.”dedi.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr