T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ İçinde “Dumansız Hava Sahası”

 

Dumansız hava sahası hareketine Elmadağ Belediyesi zabıta ekiplerinden büyük destek geldi.

4207 sayılı kanun gereği kapalı alanlarda sigara içme yasağının yürürlüğe girmesiyle soluduğumuz hava artık daha sağlıklı.

Türkiye genelinde ilgili yasayla yürürlüğü giren dumansız hava sahası sağlık hareketine Elmadağ Belediyesi zabıta ekiplerinden destek geldi.

Elmadağ Belediyesi zabıta ekipleri, Elmadağ’da şehir meydanlarında bulunan kahvehanelerden lokantalara, marketlerden internet kafelere kadar tüm esnafları gezerek yasa hakkında bilgilendirmede bulunup yasayla ilgili afişleri esnaflara dağıtıyorlar.

Esnaf Yasayı Destekliyor

Görevli zabıta ekiplerinin bilgilendirme ve yasaya riayet edilmesi konusundaki duyarlı çalışmaları Elmadağlı esnaflardan takdir topladı. Bölge esnafının büyük bir çoğunluğu çıkan yasanın yerinde bir yasa olduğunu belirterek yasanın destekçisi olduklarını söylediler.

 Yasanın En büyük Destekçisi Çocuklar

Zabıta ekiplerinin sigara içilmez afişini esnaflara dağıtmaları esnasında bölgede bulunan çocukların afişlerin dağıtımı hususunda zabıta memurlarına yardımcı olmaları gözlerden kaçmadı. Çevredeki vatandaşların desteğini de alan çocuklar “Sigarasız Hayat” diyerek yasanın en büyük savunucusu oldular.

Gazi Şahin “Sigarasız Toplum = Sağlıklı Toplum”

Dumansız hava sahası hareketini yerinde bir sağlık hareketi olarak gördüğünü söyleyen Başkan Gazi Şahin şöyle konuştu “En büyük zenginlik sağlıktır. Kaybedilince kazanılması zor olan öğe sağlıktır. Bu sebepten dolayı dumansız hava hareketini Elmadağ Belediyesi olarak bizde destekliyoruz” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr