T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
KALKINMA İÇİN ÖNCELİK ALTYAPI

 
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından, Elmadağ Hasanoğlan Bahçelievler mahallesinde bulunan, Sanayi Bölgesi olarak belirlenen,670 hektarlık alanda   15 ile 30  metre arasında genişliğe sahip olan, 16,5 kilometrelik yol açımı başlamıştır.
Yapılan bu çalışmalarla, ham arazi konumunda olan alanın, imar yolları açılarak, sanayi alanının genişlemesi ve yatırımcılara daha cazip hale getirilmesi amaçlandığı, hava koşullarının elverişli olması durumda 3 ay içerisinde tamamlanarak hizmete açılması planlandığı,yolların açılması ile  altyapı çalışmalarının (pis su,içme suyu ve yağmur suyu)yapımına başlanacağı bildirildi.
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin;” Ülkemizde sanayi kısa sürede hem çok hızlı gelişmiş hem de çok çeşitlenmiştir. Ekonomimizde göze çarpan başlıca özeliklerden birisi de budur. Bir şehirde sanayi ve ticaret gelişmedikçe, o şehir gelişemez, zenginleşemez. İlçemizde ticaret ve sanayinin gelişmesi için Ankara Büyükşehir Belediyemizle yapılan görüşmelerimiz neticesinde, 13 iş makinesi ve 20 kamyon ile ekipler, yol açma, genişletme, düzenleme çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. “dedi.


Güçlü Alt Yapı İstihdamı da Beraberinde Getirir


Başkan Şahin; “İlçemiz genelinde yaklaşık 84 fabrikamız bulunmaktadır. Yol açma çalışması ile Hasanoğlan mahallemizin sanayi bölgesinde ticari hareketliliğin arttırılması, sürdürülebilir yatırımın önünün açılması, sanayinin daha çok gelişmesini bekliyoruz. Sanayicimiz güçlendikçe, istihdam ve üretim artacaktır. İnşallah işbirliğiyle İlçemizi çok ileriye götüreceğiz.”dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr