T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
EVDE BAKIM DA HİZMET SÜRECİ TAMAMLANDI

 

Elmadağ Belediyesi tarafından İlçe genelinde 2009 yılında 591, 2010 yılında 2.320 ve 2011 yılında 3.580, 2015-2016 yılında 4 aylık dönemde Sağlık İşleri Müdürlüğünün takibinde 2.400 hastaya  “Evde bakım ve sağlık hizmeti “ verilmiştir.
Bu kapsamda; Elmadağ Belediyesi sınırları içerisinde bulunan yaşlı hastalara, bakıma muhtaç, yalnız yaşayan, yatağa bağımlı, engelli, ameliyat sonrası termal dönem hastalara evlerinde sağlık hizmeti ve eğitimi verilerek ulaşım sıkıntısından kurtarılmış,evden çıkamayacak durumda bulunan vatandaşların zamanında tıbbi ihtiyaçlarını karşılamış,mali külfetten kurtarmış, takipli ve belirli periyotlarla ücretsiz sağlık hizmeti almaları sağlanmıştır.


Evde Bakım ve Sağlık Hizmetine Elmadağ’dan Tam Not

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ; “Kaliteli hizmet adı altında sunduğumuz  Evde Bakım ve sağlık hizmetinden halkımız çok memnun kaldı. Bu bilgiler doğrultusunda 1 doktor ve 2 hemşire ile haftanın 6 günü, günde 23 hastaya tedavi amaçlı bugüne kadar 8.891 hastaya bakım hizmeti verilmiş olup, halkımızdan, hastalarımızdan ve hasta yakınlarından çok olumlu geri dönüşler almış bulunuyoruz.” dedi.
Başkan Şahin; “İnsanın yaşam kalitesini arttırmaya yönelik yapılan bu tür çalışmalar beni en çok sevindiren hizmetlerdendir. Nitelikli hizmet sözde değil özde olan hizmettir. Nitelikli hizmet anlayışınızdan dolayı, bu hizmette emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr