T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Tezhip Kursu Elmadağ Halkı Tarafından Yoğun İlgi Gördü

 

Hafta içi ilk dört gün ev hanımlarına, Cuma günleri ise Hasanoğlan Ticaret Meslek Lisesi öğrencilerine yönelik hizmet vermekte olan kursa katılan kursiyerler; hem huzurlu ve hoş bir zaman geçirdiklerini hem de anlamlı bir sanat öğrendiklerini belirttiler. Kursiyerler, kursun açılmasına,tezhip sanatının yaşatılmasına verdiği katkılardan dolayı Belediye Başkanı Gazi Şahin’e teşekkür ettiler.


Kısa Sürede Büyük Başarı Ancak “Emekle” Olur

Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Bilindiği üzere,Altın ile süsleme anlamına gelen tezhip, Ferman, berat ve Kur’an ayetleri gibi değerli evrak ve levhaların yüksek manevi değerini ifade etmek amacıyla gelişen bir sanat dalıdır. Uzun bir tarih sürecinden günümüze gelmiştir. ”dedi. Kursiyerlerin çalışmalarını inceleyen Başkan Şahin; bu kadar kısa sürede böylesine güzel eserleri büyük bir ustalıkla göz nuru dökerek yapmalarının tek bir anlamı olabilir, o da severek gönülden yapmalarıdır”.dedi.Kurs eğitmenini ve kursiyerleri tebrik etti.


Kurs Kayıtları Devam Ediyor

Kursa kayıt olmak isteyenlerin Belediyenin 0312 863 06 50/ 131 numaralı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün telefonunu arayarak ücretsiz olarak kayıt yaptırabilecekleri belirtildi. 
Kurs eğitmeni Nilüfer Ölmez ; Kurs bitiminde 18 kursiyerin yapmış olduğu sanat eserlerinin Elmadağ da sergiye çıkacağı ve kursu başarıyla bitirenlere sertifika verileceğini belirtti.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr