T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Daha Aydınlık Bir Gelecek İçin Kitap Okuyalım

 

Elmadağ Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri çok güzel bir etkinlik ile kitap okumanın önemine dikkat çekti.
Sınıfta öğrenciler velileri ile birlikte kitap okuyup,  zamanı en iyi şekilde değerlendirip, kitapların raflarda tozlanmaması gerektiğine, aile ile birlikte geçirilen en kıymetli zaman olduğuna işaret ettiler.
Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Mahmut Gevher; “Kitap okumayan, çocuklarının okumasına destek olmayan ebeveynlerin çocuklarının gerçek anlamda okuma alışkanlığına sahip olması beklenemez. Aksine ailenin bu konuda çocuğuna karşı göstereceği ilgi ve vereceği destek çocuğun okuma eğiliminin sürekli ve düzenli bir biçimde gerçekleşmesini sağlayacaktır.”dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç ve Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in de katıldığı etkinlikte konuşma yapan Başkan Şahin; Çocukların ilk alışkanlıklarını kazandığı ve ilk öğrendiklerinin ailede gerçekleştiği düşünülürse çocuğun önünde ailelerinin sergilemiş olduğu tutum ve davranışlar, ileride çocuğun okuma alışkanlığını önemli ölçüde etkiler. Okuma alışkanlığının, temelinin aile içinde atıldığı ve devamının eğitim sisteminde öğretmenler tarafından öğrenciye kazandırıldığı düşünülürse bu alışkanlığın kazanımında aile ve öğretmenlerin rolü büyüktür.”dedi. Okul bünyesinde Ramazan Karacan tarafından yapılan etkinliği çok takdir ettiğini ifade etti.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr