T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Gazi Şahin “Sıcaklarla Gelen Tehlikelere Dikkat”

 

Yurdu etkisi altına alan sıcak hava dalgası insan sağlığı dışında bir diğer tehlikeyi de gündeme getirdi. Aşırı sıcaklar dolayısıyla birçok noktada olduğu gibi Elmadağ’da da ekili arazilerde yangınlar oluşmaya başladı.

Elmadağ’da sıcak havalar sebebiyle baş gösteren yangın tehlikesine karşı Başkan Gazi Şahin, halkı daha dikkatli ve bilinçli olmaya davet etti. Son 1 hafta içerisinde Elmadağ ilçesinde yangınların artması sebebiyle Büyükşehir Belediyesi ve Elmadağ Belediyesi itfaiye ekipleri teyakkuza geçti.

İnsan sağlığını tehdit eden sıcak hava dalgasının birçok tehlikeyi beraberinde getirdiğini ifade eden Başkan Gazi Şahin, sıcak hava dalgasına karşı halkı ikaz etti.

Başkan Şahin halkın mümkün olduğu kadar sıcak havanın etkisini en çok hissettirdiği saatler arasında yaşlıların, çocukların ve tüm Elmadağ halkının daha dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Ekili Dikili Arazilerde Yangın Tehlikesi Daha Fazla

İnsan sağlığının riske eden sıcak havanın bir başka tehlikesine de dikkat çeken Gazi Şahin, geniş ekili dikili arazi yapısıyla yangınlara karşı en çok dikkat etmesi gereken ilçelerden birinin Elmadağ olduğunu belirterek sözlerini sürdürdü.” Sezon olarak dikkat edilmesi gereken bir sezondayız. Bu sezonda yangınlarda artış olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Vatandaşlarımızı olası yangınlara karşı daha dikkatli olmaya davet ediyoruz. Özellikle ekili dikili alanlarda yangına sebebiyet verecek unsurlara dikkat etmeliyiz” dedi.

Gazi Şahin ”Ateş yakılması, tütün mamullerinin söndürülmeden atılması ve de cam şişe parçalarının bırakılması gibi tehlikeleri bertaraf ettiğimiz zaman yangın tehlikesini büyük oranda engellemiş oluruz ” diye ifadede bulundu.

Başkan Gazi Şahin, vatandaşlara Alo itfaiye (110)  ve Elmadağ Belediyesi İtfaiyesinin (863 06 50)bir telefon kadar yakın olduğunu söyleyerek yangın tehlikesini hissettikleri anda aramalarını rica etti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr