T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
İSTİKLAL MARŞINI EZBERE VE GÜZEL OKUMA YARIŞMASI

 

İlçe Kaymakamlığı, Elmadağ Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğünün birlikte gerçekleştirdiği “ İstiklal Marşını Ezbere ve Güzel Okuma Yarışması” Elmadağ Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde yapıldı.
İki aşamalı yapılan yarışmanın birinci aşaması; İlçemizde bulunan bağımsız Anaokulları, İlkokullara bağlı Anasınıfı öğrencileri ile İlçe Müftülüğüne bağlı olarak açılan anasınıfına devam eden 19 öğrenci arasında yapıldı. İkinci aşa ise İlçemizde bulunan 12 ilkokul öğrencisi arasında yapıldı.
Yarışmaya katılan tüm öğrencilere(31 Öğrenci) Elmadağ Belediye Başkanı Sayın Gazi ŞAHİN tarafından yarışmanın bitiminde hediyeler verildi. İlk 3 dereceye giren öğrenciler ise Elmadağ Belediyesi tarafından altınla ödüllendirilecek olup, ödülleri 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programında verilecek.


Önemli Olan İstiklal Marşımızı Anlayarak Okumaktır

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “İstiklal Marşımız sıradan bir şiir değildir, İstiklal Marşımızı anlayarak okumak çok daha anlamı olacaktır.Mehmet Akif Ersoy, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılacağına olan inancını, Türk askerinin yürekliliğine ve özverisine güvenini, Türk ulusunun bağımsızlığa, yurduna ve dinine bağlılığını dile getirdiği İstiklâl Marşımızı ezbere en güzel okuyan öğrencilerimizi alkışlıyor ve hepsini tebrik ediyorum.” dedi.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr