T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ

 

İstiklal Marşı’nın kabulünün 95’inci yılı Elmadağ’da kutlandı.
Hasanoğlan Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan program büyük beğeni topladı. Elmadağ Belediyesi Kültür Merkezi’nde kutlanan programa Elmadağ Kaymakamı Resul Kır,Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Orhan Bıçkıcı,Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin,Elmadağ Başsavcısı Ersel Yıldız ,bazı kamu ve kurum amirleri, okul müdürleri,öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende öğrencilerin düet tarzında okuduğu şiirler, öğrenciler tarafından hazırlanan canlandırmalar ve Okul Müdür Vekili Soner Savak’ın seslendirdiği “Şehitler Yoklaması” salonda duygulu anların yaşanmasına sebep olurken dakikalarca ayakta alkışlandı. Daha sonra ilçede yapılan Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve İstiklal Marş’ının kabulü ile ilgili yarışmalarda dereceye giren öğrenciler Elmadağ Belediye’si tarafından ödüllendirildi.
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ; . Özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın simgesi olan İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy'u bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anmaktan mutluluk duyduk. Bu anlamlı günü hazırlayan, sunan ve emeği geçen herkese,İstiklal marşımızı bu kadar yürekten okuyan ve geleceğimiz olan çocuklarımıza, vatana millete faydalı birer fert olarak çocuklarımızı yetiştirmek için canla başla çalışan Öğretmenlerimize,İlçe Mili Eğitim Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum ” dedi.
Programın sonunda şehitlerimiz  anısına slayt gösterileri sergilendi.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr