T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Sosyal,Kültürel ve Sportif Kurslara Gençlerden Yoğun İlgi

 

Elmadağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde görevli olan eğitmenler tarafından, Belediye Kültür Merkezinde, 2009 yılından bu yana gençlere, çocuklara, yetişkinlere, ev hanımlarına yönelik ücretsiz olarak çeşitli kurslar verilmektedir.

2016 yılı itibariyle;20 öğrenci ile tiyatro kursu, 22 öğrenci ile kent bandosu, 15 öğrenci ile bağlama kursu,25 öğrenci işle seğmen kursu,30 öğrenci ile step aerobik kursu, okul bünyesinde 68 öğrenci ve 18 kursiyer ile tezhip kursu,15 öğrenci ile ebru sanatı kursu aktif olan çalışmalar arasında yer almaktadır.

Kursiyerler, kendileri için ücretsiz olarak açılmış olan kurslara katılmanın, zamanla kendilerinde oluşturduğu olumlu etkilerden dolayı mutluluklarını dile getirdi ve bu imkânları kendilerine sağlayan Başkan Şahin’e teşekkür ettiler.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; Belediyelerin yol, su, kanalizasyon, park, temizlik gibi klasik kentsel altyapı ve teknik hizmetler dışında sosyal, kültürel, ekonomik ve eğitsel bir dizi yeni alanda yükümlük ve sorumluluklar üstlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Çağdaş belediyeciliğin yanında sosyal belediyecilik yönümüzü de imkanlar dahilin de kullanarak halkımız için hizmetlerimizden maksimum fayda sağlayacağımıza inanıyorum.”dedi.

Kursları ziyaret ederek, eğitmenlerini ve kursiyerleri tebrik etti, başarı diledi.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr