T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Çanakkale Büyük Zafer, Büyük Gururdur

 

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Elmadağ Şehitlik Anıtında tören düzenlendi.

Törene, İlçe Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Orhan Bıçkıcı, Ak Parti İlçe Başkanı Eyyüp Tekiner, İlçe Daire Amirleri, Elmadağ Şehit Aileleri Derneği Başkanı,Şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Anıta çelenk koyulması ile başlayan tören, Elmadağ Belediyesi Kent Bandosu eşliğinde okunan Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, İlçe Garnizon komutanlığında görevli subay tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Yapılan konuşmadan sonra, Şehit mezarlıklarını ziyaret edip dualar okundu. Şehit Aileleri Dernek binasında Mevlidi Şerif okutulmasıyla devam eden program, Belediye Kültür Merkezinde Elmadağ Anadolu İmamhatip Lisesi tarafından hazırlanan Çanakkale zaferini anma programı ile devam etti. 
Yarışmalar da Dereceye Giren Öğrenciler Başkan Şahin Tarafından Ödüllendirildi.

Akşam ise; Belediye tarafından misafirlere bayrak rozeti ve çorba ikramı yapılacağı,Elmadağ Belediyesi Türk halk müziği korosundan Çanakkale konulu şiir ve türkü dinletisi ve Belediye Kent Tiyatrosu tarafından hazırlanan “Asım’ın Nesli diyordum ya nesilmiş gerçek;İşte çiğnetmedi namusunu,çiğnetmeyecek “ adlı tiyatro gösterisinin sergilenecek olduğu bildirildi.Programın bitiminde;İlçe geneli tüm okulları kapsayan Çanakkale adlı şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrenciler Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin tarafından çeşitli hediyeler ile ödüllendirileceği bildirildi.

Başkan Şahin; “Çanakkale Anlatılması Zor Bir Mücadeledir”

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Çanakkale’de binlerce vatan evladımız çok zor şartlarda mücadele edip savaşmışlar, destanlaşmışlar ve şehit düşmüşlerdir. Bize sabır ve mücadele ile nelerin başarılabileceğini ifade etmişlerdir. Çanakkale anlatılması zor bir mücadeledir.”dedi. Başkan Şahin şehit yakınlarına “Bu gururlu ve kutsal görev onlara nasip oldu. Mekânları cennet olsun, sizlere de tekrardan baş sağlığı diliyoruz” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr