T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
THM Korosu konser için hazırlanıyor

 

Elmadağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde; İlçe THM korosunun kurulması ile ilgili proje hayata geçirildi. TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Kubilay Dökmetaş yönetimine, İlkim Eylül İlk şefliğinde THM Korosu çalışmalarına başladı.
Cumartesi günleri saat 14.30-16.30 saatleri arasında Elmadağ Belediyesi Kültür Merkezinde eğitim almakta olan öğrencilerin eğitimden birçok öğrendikleri sanatsal bilginin yanı sıra çok keyif aldıklarını da ifade ettiler. Yetişkinler korosu olarak 2 aylık bir eğitim ve hazırlıktan sonra İlçe halkına konser vermeyi hedeflediklerini belirttiler.


Müzik evrenseldir


Başkan Gazi Şahin; “Bireyleri ve toplumları biçimlendirme, değiştirme ve geliştirmede eğitimin en etkili süreçlerindendir müzik. Her yerde, hayatın her döneminde ve alanında insanı saran onsuz yaşayamayacağımız bir olgudur. Çünkü müzik evrenseldir, insanın ruhuna, yüreğine hitap edip dinlendirici bir etkisi olduğu için terapilerde bile müzikten yararlanılmaktadır. Kursumuza katılan tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”dedi.


Kurs kayıtları devam ediyor


15 yaşından büyük olan, sesine ve yeteneğine güvenen ve koro kursuna katılmak isteyen tüm vatandaşların 0312 863 06 50 /131 numaralı telefondan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nü arayarak kayıt yaptırabilecekleri belirtildi.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr