T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI

 

Elmadağ Belediyesi Kültür Merkezinde, Şehit Sertaç Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (METEM) tarafından okula adını veren piyade ast teğmen şehit Sertaç Uzun ve tüm şehitlerin anısına “Şehitleri Anma Programı” düzenlendi.


Programa Elmadağ Kaymakamı Resul Kır,Belediye Başkanı Gazi Şahin,Garnizon Komutanlığından Deniz Öğretmen Kıdemli Binbaşı Ahmet Küçükoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç, İlçe Müftüsü Metin Arcaklıoğlu,Saadet Partisi İlçe Başkanı Mevlüt Demir, Elmadağ Şehit Aileleri Derneği,Ankara Gazi Emekli Astsubay Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Yönetim Kurulu, İlçe Daire Amirleri ve Okul Müdürleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Müdür Yardımcısı Ayhan Aslan tarafından Kur'an-ı Kerim Tilaveti okundu. Açılış konuşması Okul Müdürü Sakin Çıplak tarafından yapıldı. Garnizon Komutanlığından Deniz Öğretmen Kıdemli Binbaşı Ahmet Küçükoğlu’nun şehitler için yapmış olduğu konuşmanın ardından Müdür Yardımcısı Hasan Yıldırım tarafından kendisinin yazdığı “Benim Şehidim”adlı şiir okundu. Okulun öğrencileri tarafından ilahiler ve şiirler okundu,tiyatro gösterisi sergilendi. Sınıflar arasında düzenlenen şiir yarışmasında 1.olan Hacı Ömer Kıvrak şiirini okudu ve altın ile ödüllendirildi.


Şehitlerin mezarları ziyaret edildi, dualar okundu.


Elmadağ Şehit Aileleri Derneği tarafından tüm şehitlerimiz için hatim indirildi. İlçe Müftüsü tarafından okunan dualar şehitlerin ruhuna hediye edildi ve program sona erdi. Çıkışta misafirlere kandil simidi ikram edildi ve şehitlerin mezarları ziyaret edilerek dualar okundu.


Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; Şehitleri Anma programında emeği geçenlere teşekkür ederek, Şehitlerimizi rahmet ile anıyor, tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun diliyorum.”dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr