T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ÖYKÜLERİYLE TÜRKÜLER YARIŞMASI

 ANKARA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN DÜZENLEDİĞİ “ÖYKÜLERİYLE TÜRKÜLERİMİZ” YARIŞMASININ İLÇE FİNALİ YAPILDI.
Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk defa düzenlenecek olan “Öyküleriyle Türkülerimiz” yarışmasında ilçemizi temsil edecek okulları tespit etmek amacıyla Elmadağ Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleştirilen yarışmada öğrenciler hünerlerini sergiledi.
Yarışmaya Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin,İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Dursun Karakuş,okul müdürleri,öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Öğrencilerimizin birbirinden güzel türküleri başarıyla icra ettikleri yarışmanın sunuculuğunu İlçe Kültür Komisyonu üyesi Hüsret Emir ve Hasanoğlan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Handan Sanem yaptı.
Yarışmaya ilkokul kategorisinde 10,ortaokul kategorisinde 12 ve lise kategorisinde 8 okul katıldı.Yarışmaya katılan öğrencilere ve onları çalıştıran öğretmenlere yarışma sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen katılım belgesi, protokol üyelerince verildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin Omaç:”Yarışmaya katılan bütün okullarımız çok güzel hazırlanmış başta öğrencilerimiz olmak üzere onları yarışmaya hazırlayan öğretmenlerine,emeği geçen idarecilere ve en büyük desteğimiz kıymetli velilerimize teşekkür ediyorum;ayrıca yarışmanın organizesini yapan, titizlikle bütün süreci takip eden Şube Müdürüm Dursun Karakuş’u ve Kültür Komisyonu Üyelerimi de tebrik ediyorum.Yarışmaya katılan bütün öğrencilerim benim için birinci olmuştur” dedi.
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Müzik aracılığıyla halk kültürümüzün gelecek kuşaklara taşınması ve yaşatılmasını sağlamak, Türk Halk Müziğini sevdirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. İl bazında yapılacak olan yarışmada İlçemizi temsil edecek olan öğrencilerimize de başarılar diliyorum.”dedi.Ayrıca böylesine güzel bir programın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”dedi.
Yarışma şu şekilde sonuçlandı:
İLKOKUL KATEGORİSİ
1. BARUT İLKOKULU
2. CUMHURİYET İLKOKULU
3. ŞEHİT ŞENER GÜNDEM İLKOKULU
ORTAOKUL KATEGORİSİ
1. HASANOĞLAN ÖĞRETMENLER ORTAOKULU
2. HASANOĞLAN ORTAOKULU
3. ATATÜRK ORTAOKULU
LİSE KATEGORİSİ
1. ELAMADAĞ ANADOLU LİSESİ
2. ELMADAĞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
3. HASANOĞLAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr